YKS Ek Tercih Ne Zaman? Ek Tercih Tarihleri Belli Oldu Mu?

1
132
YKS-Ek-Tercih-Ne-Zaman?-Ek-Tercih-Tarihleri-Belli-Oldu-Mu?
YKS-Ek-Tercih-Ne-Zaman?-Ek-Tercih-Tarihleri-Belli-Oldu-Mu?

Merhaba Teknoloji Haberleri – Teknoloji Rehberi ekibi. Bugün sizlere YKS ek tercihler ne zaman açıklanacak detaylar hakkında bilgi vermeye çalıştık.

Merhaba Üniversite Adayları. Ülkemizde bu seneki YKS sınavına giren öğrencilerin büyük çoğunluğu Üniversite bölümlerine yerleşmiştir. Yerleşemeyen adaylar için her yıl olduğu gibi bu yıl da YKS ek tercihleri açmayı planlıyor. Bizde sizler için YKS ek tercihler ne zaman konusunu sizler için araştırarak edindiğimiz bilgileri sizler için topladık. Gelin ek tercihlerin ne zaman olduğunu beraber öğrenelim. 

Ek Tercihler Ne Zaman Başlıyor? 

Bu sene YKS sınavında yerleşemeyen öğrenciler için ikinci şans geliyor. ÖSYM’den YKS tercihleri ne zaman sorusuna henüz yanıt gelmedi. Merkezi yerleştirmede herhangi bir Yüksek Öğretim kurumuna yerleşen adaylar ek yerleştirmede bulunamayacaklar. Ek tercih işleminde ön lisans ve lisans programlarına merkezi yerleştirmedeki en küçük puanın altında olanlar yerleştirilmeyecektir. Kesin kayıtlar bittikten sonra kalan boş kontenjanlara herhangi bir alım gerçekleştirilmeyecektir. Ek yerleştirme ücreti: 20 TL olacaktır. Ücretini yatırmayan öğrencilerin ek yerleştirme tercihlerinde bulunamayacaktır. ÖSYM Kurulu tarafından 14.01.2019 tarihindeki karar ile “gazi, gazi eşi, gazi çocuğu, şehit ve şehit çocuklarından ek yerleştirme ücreti alınmayacaktır.  

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Nike ve Amazon'un Peloton'u satın almayı düşündüğü bildiriliyor
YKS-ek-tercihler-ne-zaman?
YKS-ek-tercihler-ne-zaman?

 

İlginizi Çekebilir: 2020-2021 Üniversiteler ne zaman açılıyor? YÖK FLAŞ AÇIKLAMA! 

Üniversite Boş Kontenjanları 

Devlet Üniversitesi Boş Kontenjan Boşluğu: 11 bin 749 

Vakıf Üniversitesi Boş Kontenjan Boşluğu: 10 bin 578 

ÖSYM YKS Tercih Kılavuzu

ÖSYM tarafından yayımlanan 2020 YKS tercih kılavuzunda tercih işlemlerinin nasıl gerçekleştirileceği hem de üniversitelerin taban puanları ve başarı sıralamaları yer almaktadır.  

YKS TERCİH KILAVUZUNA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ. 

 

1 YORUM

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz