2020-2021 Üniversiteler ne zaman açılıyor? YÖK FLAŞ AÇIKLAMA!

0
119
2020-2021-Üniversiteler-ne-zaman-açılıyor?-YÖK-FLAŞ-AÇIKLAMA!
2020-2021-Üniversiteler-ne-zaman-açılıyor?-YÖK-FLAŞ-AÇIKLAMA!

Merhaba Teknoloji Haberleri – Teknoloji Rehberi ekibi. Bugün sizlere 2020-2021 Üniversiteler ne zaman açılıyor? YÖK FLAŞ AÇIKLAMA! hakkında bilgi vermeye çalıştık. 

Merhaba üniversite adayları. 2020-2021 Üniversiteler ne zaman açılıyor? merak ediyorsunuz. Bizde üniversiteler ne zaman açılacak son dakika olarak bu gelişmeyi sizlere duyurmak istiyoruz. Hepimizin merak ettiği üniversiteler ne zaman açıklanacak ile ilgili YÖK başkanı Yekta Saraç corona virüs ile alakalı mücadele hız kesmeden devam ediyor. Bu konuda YÖK üniversiteler ne zaman açılacak konusuyla ilgili çok soru geliyor. 

YKS sonuçlarının yakın zamanda açıklanmasının ardından üniversitelerin açılış tarihi herkes tarafından merak edilen bir konu haline geldi. Bununla beraber üniversitede okuyan gençlerin büyük çoğunluğu da üniversiteler ne zaman açılacak konusunu bir hayli araştırmaktadır. Her yıl Eylül ayında açıklanan okulların bu sene ne zaman açılacağı YÖK tarafından açıklanması bekleniyor. 

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Mucize DOĞALGAZ Karadeniz’de Bulundu!
üniversitelerin-açılış-tarihi
üniversitelerin-açılış-tarihi

Üniversiteler Ne Zaman Açıklanacak? 

Üniversite sonuçlarının YKS tarafından açıklanmasının ardından akabinde gündem konusu olan üniversitelerin açılış tarihi merak konusu oldu. Her yıl olduğu gibi bu yılda üniversitelerin Eylül ayında açılması kararı henüz YÖK tarafından yanıtı bekleniyor.  

 

İlginizi Çekebilir: 7.000 TL alınacak Harika En iyi Motosiklet modelleri

 

YÖK’ten Açıklama Geldi mi? 

YÖK tarafından üniversitelerin açılış tarihi hakkında herhangi bir açıklama gelmiş değil. Konulara yönelik güncel bilgileri an ve an aktaracağız. 

YÖK’ten-Açıklama
YÖK’ten-Açıklama

YÜKSEKÖĞRETİM PROGRAM ATLASI GÜNCELLENDİ

YÖK tarafından yapılan açıklamada atlasın güncellenmiş haline üzerinden erişim yokatlas.yok.gov.tr  sağlayabilirsiniz. Tercih süresinde öğrencilerin daha bilinçli ve doğru tercih yapabilmesi için hayata geçirilen YÖK atlas projesi kapsamında programlar ve modüller güncellenerek 2020 YKS adayları ve velilere rehberlik hizmeti sunulmuştur. Atlas aktif olduğu 10 Mart 2016 tarihinden bu tarafa 31 milyon görüntülenmeye ulaşmıştır. 

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Banka EFT Saatleri 2020 | Tüm bankaların EFT saatleri

KONTENJAN, YERLEŞME VE TERCİH EDİLME BİLGİLERİNİN DETAYLARI ARTIK MESLEK ATLAS MODÜLÜNDE 

YÖK atlastaki modüllerden olan “Tercih Listesi” ve “Meslek Atlası” sayesinde adaylar daha verimli bir bilgi edinebilirler. Ayrıca adaylar Meslek Atlası sayesinde ÖSYM’nin Yüksek Öğretim Kontenjanları klavuzunda yer alan devlet ve yabancı üniversitelerde yer alan lisans önlisans meslek bazında gerekli bilgiler elde edinebilirler.

 

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz