Yenilenmiş Masaüstü Bilgisayar Seçerken Bunlara Dikkat Edin

0
Samsung Galaxy Book 4 serisi dizüstü bilgisayarlar Güney Kore'de resmen piyasaya sürüldü
Samsung Galaxy Book 4 serisi dizüstü bilgisayarlar Güney Kore'de resmen piyasaya sürüldü

Masaüstü bilgisayarlar, farklı amaçlara hitap eden çok yönlü modeller içeriyor. Masaüstü bilgisayar seçimindeyse son dönemde yenilenmiş 2. el modeller ön plana çıktı. Sıfır masaüstü bilgisayar fiyatlarına göre oldukça ucuz olması, bütçesine dikkat edenlere hitap ediyor. Sıfır bilgisayarlara göre oldukça uygun olan 2. el modellerdeyse, yenilenmiş masaüstü bilgisayar öne çıkıyor. Bunun nedeni, yenilenmiş masaüstü bilgisayarların teknik açıdan, donanım performansı bakımından üst düzey standartta olmasıdır.

Güvenilir Satıcıları Tercih Edin

Yenilenmiş masaüstü bilgisayar modelleri, 2. el modellere göre farklıdır. Güvenilir bir marka tarafından tüm özellikleri kontrol edilen modellerde asla sürprizle karşılaşmazsınız. Sahibinden, letgo gibi sitelerde doğrudan satıcıya güvenmeniz gerekir. Ancak yenilenmiş masaüstü bilgisayar satın alırken, satıcı platform güvenilirse asla sorun çıkmaz. En iyi yenilenmiş masaüstü bilgisayar modelleri konusunda, Türkiye’de Atom Bilişim uzun süredir tercih edilen adres oldu. Çevre dostu olmasıyla da ön plana çıkan yenilenmiş modeller, harika özellikleri uygun fiyatlarla sunuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Windows Fotoğraf Görüntüleyicisi Açılmıyor

Üst Düzey Teknik Özellikler

Masaüstü bilgisayar performansı üzerinde, teknik özellikler oldukça önemlidir. Hangi amaçla kullanırsanız kullanın, teknik özellikler iyi seviyede olmalıdır. İşletim sistemi cihazların temel yapısını ifade eder. Windows, mac veya Linux sürümlerinden birini tercih edebilirsiniz. Grafik kartı, cihazdaki görüntü işlem süreçlerinin parçasıdır. Eğer oyun veya video düzenleme gibi bir işleminiz olursa, ekran kartı iyi olmalıdır. Yenilenmiş masaüstü bilgisayar seçiminde, ekran boyutu çözünürlüğü de önemlidir.

Depolama alanı, SSD ve HDD çeşitlerini içerir, cihazın saklama alanını ifade eder. Buna ek olarak RAM, bilgisayarın geçici belleği olarak kritik role sahiptir. RAM, cihazın aynı esnada yürütebileceği işlemleri akıcı ve sorunsuz yapmasını sağlar. Dolayısıyla cihaz performansı üzerinde etkilidir. Cihazın işlemcisi, çekirdek sayısı ise doğrudan performansı belirleyen faktörler içindedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Apple, bu Ekim ayında M3 çiple çalışan iMac'i piyasaya sürmeyi planlıyor

Bütçe Dostu Seçim Yapın

Güvenilir bilgisayar satış platformları üzerinden, aradığınız yenilenmiş masaüstü bilgisayar modellerini bulabilirsiniz. Tüm teknik özellikleri incelenmiş, yenilenmiş modeller sıfır cihazlara çok yakın performansa sahiptir. Fiyat performans odaklı düşünüyorsanız, sıfır pc yerine yenilenmiş masaüstü pc tercih edin. Atom Bilişim online satış mağazasında, oyun, iş, eğitim veya farklı amaçlara hitap eden kaliteli bilgisayar modellerini bulabilirsiniz.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz