Yeni iOS 14.0.1 İşletim Sisteminin Tepki Çeken İşte O Özelliği

0
22

İOS 14 çoğu kullanıcının beklediği özellikleri barındırıyor. ancak kullanmaya başlayan kullanıcılar tarafından çok fazla tepki alan sorun ortadan kaldırıldı.  Teknoloji Rehberi – Teknoloji Haberleri ailesi olarak bu yazıda sizlere tepki çeken iOS 14.0.1 özelliği hakkında bilgi vereceğiz.

[doc]

Yeni çıkmasına rağmen büyük bir ilgi toplayan iOS 14 iphone kullanıcıları tarafından oldukça ilgi gördü. Geçen haftalarda kullanıma çıkan yeni sürümü mail ve tarayıcı değişimine izin veren çarpıcı bir özelliği ile dikkat çekiyor.

Artık Safari ve Mail varsayılan uygulama olarak görülmeyecek dilediğiniz tarayıcı varsayılan olarak ekleyebileceksiniz. Eski sürümlerde iphone cihazınızı sıfırladığınızda varsayılan olarak sadece Safari ve Mail uygulaması oluyordu. Bunun bir hata mı yoksa kasıtlı olarak mı yapıldığı ilk başta anlaşılmıyordu. Ancak yeni çıkan iOS 14.0.1 sürümüyle hata olduğu netleşti. ve Apple tarafından sorun düzeltildi. Apple’ın 172 MB’lik yeni sürüm ioS 14.0.1 için paylaşım aşağıda detaylı bir şekilde anlattım.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Türkiye’nin En Büyük Rüzgar Tüneli Geliyor!

“Bu güncelleme iPhone’unuz için hata düzeltmeleri içerir” şeklinde bir açıklama yapıldı.

İşte iOS 14.0.1 ile gelen mükemmel özellikler!

Apple Watch, iPad ve iPhone da dahil olmak üzere 14.0.1 sürümünü tanıttı. muhtemelen çoğu iPhone özelliğini hemen fark ettiniz ve kullanmaya başladınız. Birazını derin bir araştırmayla keşfedebildiniz. Yada hala keşfetme ve alışma aşamasındasınız. iPhone yeni sürümüne gelen yeni özellikler şunlardır:

Siri Yenilendi

iOS 14.0.1 ile beraber “Hey Siri” dendiğinde Siri tüm ekranı kaplamayacak. Yalnızca alt tarafta küçük ekranda belirecek. Siri artık getirdiği bilgileri ekranın üst kısımda parlak afişlerde görüntüleyecek ve çalışmanızı kesintiye uğratmayacak.

iOS 14.0.1

Resim İçinde Resim Özelliği

Resim içinde resim özelliği en çok tepki çeken iPhone özelliği olmuştur. iOS 9 ile birlikte zaten iPad’de kullanılıyordu. Fakat bu özellik iOS 14 gelene kadar iPhone’lara gelmedi. Tarayıcıda gezinirken fotoğraf ve videolarınızı alt köşede belirecek şekilde izleyebileceksiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Görünce İnanamayacağınız Pahalı Altın Kaplama İPhone 12 Pro Kılıfları Satışa Sunuldu!

iOS 14.0.1 Resim İçinde Resim

Çeviri Özelliği

Apple, 11 farklı dili destekleyen ayrıcalığıyla daha da geliştirip yeni bir uygulamayı kullanıcılarına tanıttı. çeviri ile konuşmalar çok kolay, telefonunuzu yatay konuma getirin. bir şey söylemek için mikrofona dokunun.

iOS Çeviri Uygulaması

Arttırılmış Gerçeklik İle Tanışın

ARkit 4, geliştiricilerin gerçek boyutlu sanat enstalasyonları veya navigasyon talimatı gibi AR deneyimlerini dünyanın her bir yerinden yerleştirilmesine olanak tanıyan, konum çapaları sunar.

iOS 14.0.1

iOS 14.0.1 Güncellemesi Alacak iPhone Modelleri

iPhone 11
iPhone 11 pro
iPhone 11 Pro Max
iPhone XS
iPhone XS Max
iPhone XR
iPhone X
iPhone 8
iPhone 8 Plus
iPhone 7
iPhone 7 Plus
iPhone 6s
iPhone 6s Plus
iPhone SE
iPod touch (7. nesil)

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz