Yeni bir Covid-19 aşısı yakında geliyor! Fiyatı ne kadar?

0
23

Dünyayı kasıp kavuran Covid-19 ile mücadelede birçok aşı projesi yer alıyor. Birçok ülke de aşı geliştirmelerine hızla devam ediyor. Tüm bu aşı geliştirme süreçleri devam ederken, yeni bir aşı satışa hazırlanıyor. Tekno bilim adamı ailesi olarak bu yazıda sizlere yeni Covid-19 aşısı hakkında bilgi vereceğiz.

Covid-19 aşısı için fiyat ve tarih açıklandı!

Daha tam olarak kesin bir tedavi seçeneği bulunamayan Covid-19 için Oxford Üniversitesi ve en büyük ilaç üreticilerinden olan Astra Zeneca’nın ortak geliştirdiği bir aşı piyasaya sürülecek. Astra Zeneca CEO’su Pascal Soriot, Bloomberg televizyon kanalına yapmış olduğu açıklamalarda yıl sonunda aşının geniş çaplı olarak yapılması için hazır olabileceğini belirtti.

Aşının tarihi ve fiyatı hakkında ise Pascal Soriot, geniş çaplı olarak aşı uygulamasına 2020’nin Aralık ayı ve Ocak 2021’de başlanabileceğini ifade etti. Eğer bu aşı onay alırsa, fiyatı 4 ile 5 dolar arasında olacak. Yani 35 ile 45 TL arasında bir fiyat etiketiyle satılacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Steam'in Uzaktan Oynatma Özelliği Nasıl Kullanılır?

Bill Gates’e göre koronavirüs ne zaman bitecek?

Bill Gates’in yaptığı açıklamalara göre 2021 yılında zengin ülkelerde, 2020 yılında ise bütün dünyada koronavirüs salgını bitecek. Ayrıca koronavirüs için aşı çalışmalarıyla ilgili de bazı bilgiler paylaştı. Gates vakfı tarafından üretilen koronavirüs aşılarının test aşamalarının 3-4 ay kadar bir süre alacağını söyledi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz