Netflix ve Amazon Prime kapanmıyor!

0
14

Geçtiğimiz günlerde sosyal medya platformları için 10 milyon TL ceza başlıklı bir haber yayınlamıştık. Bu haberde sosyal medya platformlarının ülkemizde temsilci bulundurmaması halinde 10 milyon TL değerinde bir ceza alacaklarını söylemiştik. Bugün ise RTÜK, Netflix ve Amazon Prime platformları ile ilgili bazı açıklamalarda bulundu. Tekno bilim adamı ailesi olarak bu yazıda sizlere Netflix ve Amazon Prime platformlarının kapatılmaması hakkında bilgi vereceğiz.

Netflix ve Amazon Prime RTÜK’ten lisans aldı!

Yapılan son düzenlemelerle birlikte RTÜK lisansı almayan platformlar kapanma tehlikesi ile karşı karşıya kaldı. Bu da elbette ki Netflix ve Amazon Prime gibi platformları kullananlar için sıkıntı yarattı. Zira şekillenen açıklamalarla birlikte Netflix ve Amazon Prime platformlarının kapanmasını beklemeye başlamıştık.

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu Başkanı Ebubekir Şahin bu konularla ilgili şu açıklamaları yaptı ve içimizi rahatlattı: “İnternet üzerinden isteğe bağlı yayıncılık yapan uluslararası platformlar Netflix ve Amazon Prime Video tıpkı yerli örnekleri gibi yükümlülüklerini yerine getirerek RTÜK’ten lisans aldı.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Renkli, yeni CVN Z590 GAMING Pro anakartını piyasaya sürüyor

Bu açıklamaların ardından Netflix ve Amazon Prime platformlarının ülkemizde yayına devam etmesi ve bizim de bu platformları kullanmamızın engellenmemesi garantilenmiş oldu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz