Yeni Bir Çalışanı Başarıyla İşe Almanın Sırları

0
çalışan işe alma
işe alma

Bir işe alım süreci, sizi iş tanımından teklif mektubuna götüren tüm adımları içerir – ilk başvuru, eleme (telefon veya tek yönlü görüntülü görüşme yoluyla), yüz yüze görüşmeler, değerlendirmeler, geçmiş kontrolleri ve doğru işe alım yapmak için çok önemli olan diğer tüm unsurlar.

Tüm bu adımları aşağıda sizin için birkaç odak alanına ayırdık. Bunlarla ilgili her şeyi okuyun, tümü bu kılavuzda bağlantılı olan kitaplığımızdaki ilgili kaynaklara göz atın ve en iyi yetenekleri daha kolay bir şekilde işe alabilmeniz için her adımdan en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olabileceğimizi bilin.

Önemli İşe Alım Süreci Adımları

İşe Alım Pazarlaması

Pazarlama ilkelerini işe alım sürecine uygulamak Markanızın sektörünüzle ilgili farkındalığını oluşturarak daha iyi adayları bulun ve kendinize çekin ve iş ilanlarınızı bildiğiniz kanallar aracılığıyla etkin bir şekilde tanıtın, potansiyel adaylara ulaşma olasılığınız en yüksek olacaktır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Kekik Otu Mucizesi: Kekik Otunun Mükemmel Faydaları

İşe alım pazarlaması, şirketiniz için bilgilendirici ve ilgi çekici kariyer sayfaları oluşturmanın yanı sıra, sektörünüzdeki adaylara isabet eden ve onları kuruluşunuzu takip etmeye ikna eden çekici iş tanımları hazırlamayı da içerir.

İşe

Pasif Aday Arama

Aktif olarak aramayan adaylarla bağlantı kurarak potansiyel yetenek havuzunuzu genişletin. Bulunması zor yeteneklere ulaşmak, yalnızca nitelikli adayların sayısını artırmakla kalmaz, aynı zamanda mevcut ve gelecekteki iş ilanları için işe alım huninizi çeşitlendirebilir.

Tavsiyeler

Başarılı bir sevk programının bir takım faydaları vardır ve adayları daha hızlı kaynaklamak için mevcut çalışan ağınıza dokunmanıza izin verirken, aynı zamanda elde tutmayı iyileştirir ve süreçteki maliyetleri azaltır.

Aday Deneyimi

Bu adayların sadece iş fırsatınızın farkına varmalarını, bu fırsatı değerlendirmelerini ve nihayetinde şapkalarını ringe atmalarını değil, aynı zamanda aktif olarak katılmalarını da istiyorsunuz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   İphone Şebeke Sorunu

İşe Alma Ekibi İşbirliği

Tüm şirket içi ekipler arasında iletişim kanallarının açık kalmasını ve işe alım hedeflerinin ilgili tüm taraflar için aynı olmasını sağlayarak ekip çabanızı optimize edin.

Etkili Aday Değerlendirmeleri

Tüm nitelikli adayları aynı şekilde değerlendirdiğinizden emin olmak için adil ve tarafsız bir şekilde mülakat yapın ve değerlendirin. İşe alım sürecinin başında yetenek için net kriterler belirleyin ve her adaya sorduğunuz sorularla tutarlı olun.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz