Yakında ücretli bir abonelik olmadan X’te canlı yayın yapamayacaksınız

0
Yakında ücretli bir abonelik olmadan X'te canlı yayın yapamayacaksınız
Yakında ücretli bir abonelik olmadan X'te canlı yayın yapamayacaksınız

Şu anda YouTube, Twitch, Facebook, TikTok ve Instagram’da herhangi bir ödeme yapmak zorunda kalmadan canlı yayın yapabilirsiniz. Ancak, yakın gelecekte X’te bu ayrıcalık için ekstra ödeme yapmanız gerekecek.

X Canlı Yayını Premium Bir Özellik Haline Getiriyor

X (eski adıyla Twitter), Live hesabında yayınladığı bir gönderide, yalnızca sosyal ağına Premium abonelik için kaydolan kişilerin hizmetinde canlı içerik yayınlayabileceğini belirtti. Notta bu değişimin “yakında başlayacağı” belirtildi ancak değişikliğin ne zaman uygulanacağına dair belirli bir tarih verilmedi.

X Canlı Yayını Premium Bir Özellik Haline Getiriyor
X Canlı Yayını Premium Bir Özellik Haline Getiriyor

Gönderide, bu değişikliğin “X entegrasyonuna sahip bir kodlayıcıdan” canlı akışı da içereceği belirtildi. Hangi Premium abonelik katmanının canlı yayın içereceğine dair bir bilgi yok. Şirketin şu anda üç Premium planı var ve en ucuzu ayda 3 dolardan başlıyor.

X, Premium planları çoğunlukla insanların mesajlara daha uzun yanıtlar, daha az reklam ve içerik oluşturucu araçlarına erişim gibi ücretsiz olarak alamayacakları ekstra özelliklere sahip olmalarının bir yolu olarak sundu. Ancak, bir zamanlar ücretsiz olan bir özelliğin Premium planlara kaldırılması X için biraz farklı bir şey.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   SpaceX - NASA Astronotları Dünyaya Döndü

Ekim 2023’te X, iki ülkede (Yeni Zelanda ve Filipinler) yorum göndermek, diğer yorumları beğenmek ve yanıtlamak için yıllık 1 dolarlık bir ücreti test edeceğini duyurdu. O dönemde şirket, bu planın hizmetteki bot faaliyetlerini azaltmaya yardımcı olup olmayacağını görmek için test edildiğini söyledi. Ancak o zamandan bu yana, bu küçük yıllık ücret bu iki test pazarının ötesine geçmedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz