Xiaomi Telefonu Nasıl Sıfırlanır?

0
Xiaomi Telefonu Nasıl Sıfırlanır
Xiaomi Telefonu Nasıl Sıfırlanır

Akıllı telefonlar hepimiz için bir temel haline geldi. Bu taşınabilir cihazlara yalnızca bizi dünyaya bağlı tutmak için değil, aynı zamanda eğlencemiz için de güveniyoruz. Modern bir akıllı telefon, eski bir cep telefonundan çok daha fazlasını yapabilir. Ve son on yılda, çok sayıda marka, kitlelerin çeşitli taleplerini karşılamak için akıllı telefon alanına girdi. Söylemeye gerek yok, Çinli akıllı telefon üreticileri son zamanlarda bu alana hakim oldular. Hepsi arasında Xiaomi, uygun fiyatlı akıllı telefonu için tüketiciler arasında en popüler markalardan biri. Şirket, farklı serilerde çok sayıda akıllı telefon piyasaya sürdü. Sırasıyla uygun fiyatlı ve amiral gemisi kategorisinde Redmi Note serisi ve Mi akıllı telefon serisi ile tüm beğenileri aldı. Xiaomi, akıllı telefonlarına güç sağlamak için Android işletim sisteminin en son sürümünü kullandığı biliniyor.

Üstüne üstlük şirket, bazı ekstra özellikler ve özelleştirmeler sunan bir MIUI dış görünüm katmanı ekliyor. Şu anda, tescilli arayüzün en son sürümü MIUI 12’dir. Marka, güncellenmiş sürümü de getirmek için çalışıyor. Xiaomi Mi ve Redmi akıllı telefonlar MIUI tabanlı Android bellenimi ile geldiğinden, kullanıcı ayarlarının tasarımı Android ve diğer akıllı telefonların kullanıcı arayüzünden biraz farklıdır.

Xiaomi Telefon Sıfırlama

Yazılımdan sıfırlama, akıllı telefonunuzda çalışan tüm işlemleri yeniden başlatan oldukça basit bir sıfırlama işlemidir. Bir uygulama veya örnek çalışırken Xiaomi akıllı telefonunuz yavaş çalışıyorsa veya donuyorsa, sorun yazılımdan sıfırlama ile kolayca çözülebilir ve cihazı fabrika ayarlarına sıfırlamak için daha agresif bir yaklaşımla yetinmek zorunda kalmazsınız.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Redmi K70 Pro: Snapdragon 8 Gen 3, Android 14, 16GB RAM ve daha fazlası ortaya çıktı

Benzer şekilde, ağ bağlantısı sorunları, sensör arızası ve daha fazlası gibi yaygın sorunlar, yazılım sıfırlaması yardımıyla çözülebilir. Xiaomi akıllı telefonunuzu yeniden başlatmak için aşağıdaki adımları uygulamanız gerekir:

 1. Xiaomi akıllı telefonunuzdaki güç düğmesini bulun.
 2. Güç menüsü ekranda görünmeye başlayana kadar güç düğmesini basılı tutun.
 3. Yeniden Başlat’a dokunun.
 4. Yeniden başlatma işleminin bitmesini bekleyin.
Xiaomi Telefonu Sıfırlama
Xiaomi Telefonu Sıfırlama

Kilitlendiğinde fabrika ayarlarına sıfırlama Xiaomi telefonu

Xiaomi akıllı telefon kilit ekranı şifrenizi unuttuysanız ve cihaza erişmenin bir yolu yoksa fabrika verilerine sıfırlama işlemi cihazınızı sıfırlamanıza yardımcı olabilir, ancak bunun bedeli cihaz verilerinizi kaybetmenize neden olur. Xiaomi akıllı telefonunuzdaki veriler için endişelenmiyorsanız ve yine de hepsini silmek istiyorsanız, kurtarma modunu kullanarak cihazınızı fabrika ayarlarına sıfırlayabilirsiniz. Bunu yapmak için aşağıdaki adımları izlemelisiniz:

 1. Xiaomi akıllı telefonunuzdaki güç düğmesini bulun.
 2. Güç menüsü ekranda görünmeye başlayana kadar güç düğmesini basılı tutun.
 3. Kapat seçeneğine dokunun.
 4. Xiaomi akıllı telefon kapatıldığında, güç düğmesini ve ses açma düğmesini aynı anda basılı tutun.
 5. Xiaomi/Mi/POCO logosu göründüğünde ve dokunsal (titreşim) geri bildirim aldığınızda, ses açma düğmesini basılı tutarken güç düğmesini bırakın.
 6. Kısa bir süre sonra, Xiaomi cihazınızda kurtarma modu ekranı görüntülenmeye başlayacaktır.
 7. Ses düğmelerini kullanarak verileri sil seçeneğini bulmak için aşağı kaydırın.
 8. Verileri sil’i seçmek için güç düğmesine basın.
 9. Tüm verileri sil öğesini seçmek için güç düğmesine bir kez daha basın.
 10. Onayla seçeneğini tıklayın.
 11. İşlem bittiğinde, Xiaomi cihazınızın ekranında bir başarı mesajı görünecektir.
 12. Ana Menüye Dön seçeneğini tıklayın.
 13. Yeniden başlat ve işte! Xiaomi akıllı telefonunuzu başarıyla sıfırladınız.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   iQOO Z3 5G tanıtım tarihi açıklandı! İşte detaylar

Ayarlar menüsü aracılığıyla fabrika ayarlarına sıfırlama Xiaomi telefonu

Xiaomi akıllı telefonunuzu kurtarma menüsü aracılığıyla fabrika ayarlarına döndürmek, oradaki en hızlı yöntemlerden biri olsa da, bazıları için biraz göz korkutucu ve sıkıcı olabilir. Ayrıca, kurtarma menüsünden yeniden başlatma yöntemini kullanırsanız, cihazdaki veriler silinecektir. Xiaomi akıllı telefonunuza erişiminiz varsa ve sıfırlamadan önce cihazınızı yedeklemek istiyorsanız, telefon ayarları menüsünden cihazınızı sıfırlamak sizin için en güvenli seçenektir. Xiaomi telefonunuzu ayarlar menüsünden sıfırlamak için şu adımları izlemeniz gerekir:

 1. Xiaomi akıllı telefonunuzun Ayarlar menüsünü açın.
 2. Telefon hakkında veya Ek ayarlar menüsünü açın ve Fabrika ayarlarına sıfırlama seçeneğini arayın.
 3. Cihaz ekranının altında bulunan Tüm verileri sil (fabrika ayarlarına sıfırlama) seçeneğine tıklayın.
 4. Devam etmek için şifrenizi/PIN’inizi/deseninizi girin.
 5. Xiaomi akıllı telefonunuzu sıfırlamadan önce yedeklemek istiyorsanız, Yedekle düğmesine dokunarak bunu yapabilirsiniz.
 6. Yedeklemek istemiyorsanız Fabrika Ayarlarına Sıfırla’ya basın.
 7. Şimdi, 10 saniye bekledikten sonra İleri’ye dokunun.
 8. 10 saniye daha sonra Tamam’a dokunun.
 9. Xiaomi telefonunuz yeniden başlatılana kadar birkaç dakika bekleyin.
 10. Xiaomi akıllı telefonunuz artık otomatik olarak açılacak ve onu ilk satın aldığınızda yaptığınız gibi sıfırdan kurabileceksiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz