Xiaomi, Apple’ı geride bıraktı!

0
71

2020 üçüncü çeyrek özelindeki satış rakamları açıklandı ve bir hayli gündem olmayı başardı. Bizleri en çok şaşırtan şey ise Xiaomi‘nin teknoloji devi Apple‘ı geride bırakması oldu. Bu arada listenin birincisi her zamanki gibi yine Samsung oldu. Tekno bilim adamı ailesi olarak bu yazıda sizlere telefon satış rakamları özelinde Xiaomi’nin Apple’ı geride bırakması hakkında bilgi vereceğiz.

Apple gerilerken Xiaomi yükseldi

Tablet tarafında oldukça iyi satışlar elde eden Apple, telefon tarafında pek iyi sonuçlarla karşılanmadı. Normalde açıklanan listelerde en büyük satış rakamına sahip üç firmadan biri olan Apple, bu sefer dördüncü sıraya geriledi. Toplamda 41 milyonun üzerinde telefon satan Apple, 46 milyondan fazla satış rakamı elde eden Xiaomi’nin gerisinde kaldı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Trendyol, Türkiye'nin en zengin şirketi oldu!

En çok telefon satışı yapan firma ise her zamanki gibi Samsung oldu. Toplam satış rakamı 80 milyonun üzerinde olan Samsung, piyasada ezici üstünlük sağlamaya devam ediyor. Ayrıca Samsung’un pazar payı, yüzde 22.7 oranında yükselmiş durumda. Bu da elbette ki çok önemli bir durum.

Samsung’dan sonra en çok akıllı telefon satan firma ise Huawei oldu. Pazar payını yüzde 14.7 seviyesine çeken Huawei, toplam 51 milyonluk satış rakamıyla kendini oldukça belli etmeyi başardı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz