Xiaomi 14 Pro: Detaylı ekran özellikleri paylaşıldı

0
Xiaomi 14 Pro: Detaylı ekran özellikleri paylaşıldı
Xiaomi 14 Pro: Detaylı ekran özellikleri paylaşıldı

Xiaomi’nin Apple’ın iPhone 15 Pro’daki rekor ince ekran kenarlarını Xiaomi 14 Pro ile geçeceği aylar önce zaten söyleniyordu ve şimdi bir sızıntı sadece bu konuda somut bir rakam sağlamakla kalmadı. Xiaomi 13 Pro’ya kıyasla kapsamlı bir ekran yükseltmesine işaret eden diğer birçok ekran özelliği hakkında da bilgi verdi.

Xiaomi 14 Pro ekran özellikleri paylaşıldı
Xiaomi 14 Pro ekran özellikleri paylaşıldı

Bu yıl Xiaomi 13, bazılarının çok önemli bir özellik olarak gördüğü ekran çerçeveleri konusunda Xiaomi 13 Pro’yu kolayca geride bıraktı. Ancak 2024 ve Çin’de 2023 Ekim sonu gibi erken bir tarihte başlayacak olan Xiaomi 14 kameralı amiral gemilerinin Pro modeli, sızıntı yapanların aylar öncesinden söz verdiği gibi, bu konuda ilerleme kaydedecek. Üretici, Xiaomi 14 Pro ekranının her iki tarafında sadece 1 mm’lik çerçeveler bırakmak istiyor, geri kalanının kullanılabilir ekran alanı olması gerekiyor, bu da şimdi diğer birçok ekran parametresinden de bahseden Hintli sızıntı Kartikey Singh tarafından da vurgulanıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Google Chrome'un medya oynatıcısı birçok yeni özellik ve iyileştirme alıyor

Zaten birkaç gün önce, Xiaomi’yi kağıt üzerinde rekor kıran biri haline getirecek maksimum 3.000 nitlik rekor bir parlaklıktan bahsedildi, ancak bu değerin açıkça test edilmesi gerekiyor ve özellikle günlük kullanım için uygun değil. Prensip olarak, bu sızıntıdan elde edilen tüm ipuçları için aşağıdakiler geçerlidir: Xiaomi’nin teknik özellik sayfaları veya resmi tanıtım materyalleri gibi somut kanıtlar henüz mevcut olmadığından biraz tuzlu olması tavsiye edilir. Xiaomi 14 serisi ile Çinliler ilk kez Samsung ekranlardan tamamen uzaklaşmak ve bunun yerine TCL CSOT’un Pro modelinde C8 olarak adlandırılan en yeni AMOLED malzemesine güvenmek istiyor.

Xiaomi 14 Pro Teknik Özellikleri Paylaşıldı

Sızıntıya göre Xiaomi 14 Pro, QHD çözünürlüklü, LTPO arka panelli ve 1-120 Hz dinamik yenileme aralığına sahip 6,7 inç mikro dört kavisli bir ekran kullanıyor, panelin kendisi Gorilla Glass Victus 2 ile korunuyor ve 2000 Hz’den fazla yüksek PWM karartma değerlerini destekliyor. HDR10+, Dolby Vision ve Pro Color Tuning’den de bahsediliyor. Snapdragon 8 Gen 3’ün yanı sıra Xiaomi 14 Pro da güncellenmiş Leica kameralara güvenecek, Xiaomi 13 Pro’daki 1 inçlik sensörden teorik bir düşüşün, görünüşe göre 4 duraklı değişken diyafram açıklığı ve daha iyi bir makro telefoto kamera gibi birkaç yükseltme ile dengelenmesi bekleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Kaliteli Türk Beğeni Satın Almanın Yolu

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz