WhatsApp Web Parmak İzi Özelliği Çok Yakında Geliyor

0
26
whatsapp

Teknolojinin gelişmesi ile beraber bir etmen daha önem kazanmaya devam ediyor. Bu etmen güvenliktir. WhatsApp uzun zamandır telefonun haricinde Web üzerinden de hizmet sunmakta ve bu hizmetini de çok fazla kullanıcıya sağlamaktadır. Teknoloji Rehberi – Teknoloji Haberleri ailesi olarak bu yazıda sizlere WhatsApp Web parmak izi ile giriş hakkında bilgi vereceğiz.

WhatsApp’ın masaüstü sürümü olan WhatsApp Web, telefon ile aktivasyonu sağlamanın yolunu QR kod ile gerçekleştirmekteydi. Son WhatsApp Android Beta sürümünde ise alternatif bir yöntem geliştirildi ve böylece işlerinizi hem kolaylaştırabilecek hem de mesajlarınızın güvenli kılınmasını sağlayabileceksiniz. WhatsApp Web parmak İzi özelliği alternatif bir giriş yöntemi olmaktansa en çok kullanılacak yöntemlerin başında gelecektir.

WhatsApp Web Parmak İzi ile Giriş

WhatsApp'a yepyeni bir özellik daha geliyor! - Teknoloji Haberleri

WhatsApp masaüstü uygulamasına giriş yapmanın yeni yolu bazı avantajları da beraberinde getirecektir. Bu avantajlardan biri güvenlik olduğundan bahsettik bir diğeri de kullanıcılara sağlanacak olan ekstra hızdır. Bilgisayarların web oturumunu başlatmak için bilgisayarda yer alan QR kodu akıllı telefonlarda taratarak yapılan giriş hem düşünüldüğü kadar güvenilirlik sağlamıyordu hem de zaman alan bir işlem olarak karşımıza çıkıyordu. WhatsApp Web üzerinden yapılabilecek tüm işlemleri daha güvenilir kılmanın önünü açan bu işlem ile de sınırlı kalınmayabilir ve ilerleyen zamanlarda 3D yüz tanıma kilidi ile farklı alternatifler de sağlanabilir. Elbette en hızlı ve en güvenilir giriş yöntemlerinden biri parmak izi ile giriş olacağı kanısındayız.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Peugeot, 2022'de Avustralya'da İlk Elektrikli Aracı Piyasaya Sürecek

WhatsApp Web Parmak İzi Özelliği Ne Zaman Gelecek?

Son WhatsApp Android Beta sürümünde denk gelinen bu özelliğin belirli bir çıkış tarihi ya da işleyiş şekli bulunmuyor. Fakat beta sürümünde yer alan özellik hem kullanıcılar için memnuniyet sağlayacağından hem de haberlerinin yayılmasından kaynaklı kısa bir süre içerisinde WhatsApp masaüstü sürümlerinde kullanılır hale gelebilir. Beta sürümünde bu özelliğin bazı hatalara da yol açtığını, emoji kullanımında sıkıntı çıktığını ve bu hatanın giderilmeye çalışıldığı bilinenler arasında. Çıkış tarihi bilinmeyen bu can alıcı özellik kısa bir süre içerisinde bizlerle olacaktır diye düşünüyoruz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz