WhatsApp Verileri Android’den iOS’a Nasıl Aktarılır?

0
WhatsApp Verileri Android'den iOS'a Nasıl Aktarılır
WhatsApp Verileri Android'den iOS'a Nasıl Aktarılır

WhatsApp, akıllı telefonlar için ücretsiz indirilebilir bir mesajlaşma uygulamasıdır. WhatsApp, mesaj, resim, ses veya video göndermek için İnternet’i kullanır. Hizmet, SMS hizmetlerine çok benzer. Ancak, WhatsApp mesaj göndermek için İnterneti kullandığından, WhatsApp kullanmanın maliyeti SMS’den çok daha düşüktür. Whatsapp’ı masaüstünüzde de kullanabilirsiniz. Whatsapp web sitesine gidin ve Mac veya Windows’ta indirin.

Grup sohbetleri, sesli mesajlar ve konum paylaşımı gibi özellikleri nedeniyle gençler arasında popülerdir. Yaygın olarak kullanılan bir sohbet platformu olan WhatsApp, değerli anılarınızın çoğunu saklar. Yani telefon değiştirdiğinizde aklınıza gelen ilk şey WhatsApp verileri Android’den iPhone’a nasıl aktaracağınızdır. Ne yazık ki, WhatsApp’ı Android’den iPhone’a aktarmanın resmi bir yöntemi yoktur. Bu yazıda, WhatsApp verileri Android’den iOS’a nasıl aktaracağınızı göstereceğiz.

WhatsApp Verileri Android’den iOS’a Aktarma

AnyTrans kullanarak WhatsApp verilerini Android’den iPhone’a aktarın

AnyTrans, WhatsApp mesajlarını WhatsApp Android’den iPhone’a hızlı bir şekilde taşımanıza izin veren bir aktarma ve yedekleme aracıdır. Mesajlarınızı taşımak için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

 1. AnyTrans’ı bilgisayarınıza indirin ve ardından iPhone ve Android USB kabloları ile bilgisayara bağlayın; “Sosyal Mesaj Yöneticisi” moduna tıklamanız gerekmektedir.
 2. “WhatsApp’tan Cihaza” seçeneğine tıklayarak, devam etmek için Şimdi Aktar seçeneğine dokunun.
 3. Android’inizi kaynak telefon ve iPhone’unuzu hedef telefon olarak seçebilir ve ardından WhatsApp mesajlarını eski Android telefonunuzdan yeni iPhone’unuza aktarmak için aşağıdaki düğmeyi tıklayabilirsiniz.
 4. Devam etmek için AnyTrans aracında görüntülenen açılır talimatları izlemeniz gerekir. Ekranda Adım 1’den Adım 4’e kadar yazılı olan ekranda İleri’ye tıklamanız yeterlidir. Ekranda belirtilen tüm adımları uyguladığınızdan emin olun. Tüm bu adımlar, esas olarak WhatsApp sohbetlerinizin bir yedeğini oluşturur ve ardından sohbet yedeğini çıkarmak ve iPhone’unuza taşımak için değiştirilmiş bir WhatsApp sürümünü yükleyin.
 5. Android telefonunuzda WhatsApp’ınıza giriş yapmanız gerekecek; yapmadıysanız, Geri Yükle düğmesine dokunun ve ardından AnyTrans’ta İleri’ye tıklayın.
 6. AnyTrans şimdi WhatsApp verilerinizi iPhone’a aktarmaya başlayacak
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Citroen C3 üretim tarafında oldukça iyi sonuçlar yakaladı!
WhatsApp Verileri Android'den iOS'a Aktarma
WhatsApp Verileri Android’den iOS’a Aktarma

PhoneTrans kullanarak WhatsApp verilerini Android’den iPhone’a aktarın

Ayrıca deneyebileceğiniz başka bir program daha var: PhoneTrans. WhatsApp mesajlarını ve diğer ekleri Android’den iPhone’a aktarmaya yardımcı olur. Araç ayrıca bir iPhone’dan diğerine hızlı WhatsApp aktarımını da destekler. Ayrıca Line ve Viber gibi diğer sosyal ağ uygulamaları da bunu kullanabilir. Yukarıda belirtildiği gibi, Android, WhatsApp mesajlarını yedeklemek için Google Drive’ı kullanır ve iPhone, WhatsApp mesajlarını yedeklemek için iCloud’u kullanır; bu nedenle sohbet yedeklerini yalnızca iCloud’dan indirebilirsiniz. Ama bunu sorunsuz bir şekilde yapabilirsiniz.

 1. PhoneTrans’ı bilgisayarınıza indirip yükleyin ve Android ile iPhone’unuzu bilgisayarınıza bağlayın.
 2. Şimdi sol menüden “Uygulama Transferi”ne tıklayın ve Whatsapp’ı seçin.
 3. Şimdi “Aktarımı Başlat” ı tıklayın.
 4. Hayır, yeni ekranda lütfen Kaynak ve Hedef Cihazı kontrol edin, ilki Android cihazınız olmalı ve WhatsApp Android’i iPhone’a aktarmak için hedef cihaz iPhone’unuz olmalıdır. Ve her şey doğrulandıktan sonra Aktar’ı tıklayın. Ve bir sonraki ekranda, “Şimdi Aktar” ı tıklayın.
 5. Şimdi ekranda belirtilen tüm adımları takip edin; bu, whatsapp sohbetlerinizi android cihazınıza yedeklemeyi ve ardından phonetrans’ın akıllı telefonunuza whatsapp’ın gelişmiş bir sürümüne izin vermesi ve yüklemesine izin vermesini içerir. Şimdi nihayet Geri Yükle’yi tıklayın ve bekleyin.
 6. İşlem tamamlandığında, uygulama tüm WhatsApp sohbetlerinizi Android’den iPhone’a aktaracaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz