WhatsApp Silinen Mesajları Okumak

0
158
Whatsapp-silinen-mesajlari-okumak
Whatsapp Silinen Mesajları Okumak

Merhaba Teknoloji Haberleri – Teknoloji Rehberi ailesi, bugün sizlere Whatsapp silinen mesajları okumak konusunda bilgi vereceğiz.

Whatsapp Dünya’nın en çok iletişim kurulan uygulaması olarak bilinmektedir. Hal böyle olunca konu ile ilgili çeşitli sorular ve sorunlar ortaya çıkabiliyor. Birçok Whatsapp kullanıcısı bazı özellikleri bilmiyor ve kullanamıyor. Bugün Whatsapp silinen mesajları okumak konusu üzerine sizlere paylaşımda bulunuyoruz. Bu konu iki farklı modelde değişebiliyor. Yani Iphone ve Android telefonlarda silinen mesajları okuyabilmek farklı gerçekleşiyor ancak ortak yönler de bulunuyor. Aşağıda silinen mesajları okuyabileceğiniz birkaç yolu sizlerle buluşturduk.

Whatsapp’ı Silip Geri Yükleyin

Biri size mesaj gönderip ardından kısa süre içerisinde mesajınızı sildiyse size bir uyarı gelecektir. Bu uyarıda “bu mesaj silindi” yazar. Bu mesaj silindi geri getirme nasıl yapılır? Siz de merak içinde bu konu üzerine düşünüp durursunuz. Bunu halledebilmenin en basit yolu Whatsapp uygulamasını telefonunuzdan silip tekrar geri yüklemenizdir. Bu sırada telefonunuzdaki mesajlar yedeklendiğinden telefon hafızasında depolanmış olacaktır.

whatsapp-silinen-mesaji-geri-getirme
Whatsapp Silinen Mesajı Geri Getirme

Siz Whatsapp’ı geri yüklediğinizde mesajlar geri gelecek ve silinen mesajı görmüş olacaksınız. En basit ve en yaygın kullanılan mesaj geri getirme yöntemi de budur. Ayrıca unutmamanız gereken bir nokta da yedekleme işleminize daha önce izin vermiş olmaktır. Eğer telefonunuzun yedekleme ayarlarında ‘hiçbir zaman’ seçeneğine izin verdiyseniz telefonunuz yedekleme yapmadığından silinen mesajı görme ihtimaliniz olmayacaktır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Dev platform artık kullanılamayacak: Periscope tamamen kapatılıyor!
İlginizi Çekebilir: En İyi 10 Ses Değiştirme Programı

 

Uygulama İndirin

Diğer bir silinen mesajı geri getirme yöntemi de uygulama indirmektir. Play Store ve App Store üzerinden bununla ilgili indirebileceğiniz birçok uygulama bulunmaktadır. Bu uygulamalardan birine örnek verecek olursak WAMR uygulamasını örnek verebiliriz. Ancak bu tarz uygulamaların güvenirliği konusunda her zaman bir soru işareti bulunmaktadır. Bu yüzden Whatsapp silinen sohbeti geri getirme için yedekleme yapmanızı tavsiye ederiz.

Wamr-sohbet-geri-getirme
WAMR Sohbet Geri Getirme Programı

Iphone Whatsapp Mesajlarını Geri Getirme İşlemleri Nasıl Yapılır?

Iphone Whatsapp silinen mesajları geri getirme işlemleri için Apple kimliği ile mutlaka oturum açmış olmalıdır ve iCloude Drive’ın da açmış olmalıdır. Ayrıca bu alanda gerekli boş alanın olması da çok önemlidir. Bu alanda yedekleme yapılabilmesi için gerçek boyutun 2,05 katı kadar boş alana ihtiyacınız bulunmaktadır. Ayrıca unutulmaması gereken noktalardan biri de yedekleme yapılan ve geri yükleme yapılan telefonun numarasının aynı olması gerektiğidir. Başka bir telefon numarasındaki sohbeti geri yükleme şansınız bulunmaz. Bu yüzden Whatsapp yedeklemelerinizi mutlaka ayrı tutmanız gerekecektir.

Iphone kullanıcıları yedeklemelerini söylediğimiz şekilde yaparsa silinen mesajlarını geri alabilirler. Yedekleme yapabilmek için Whatsapp uygulamasının ayarlar bölümüne girerek sohbetler seçeneğini açın. Bu bölümde sohbet yedeği kısmına giriş yaparak ne kadar süre yedekleneceğini seçin. Eğer telefonunuzda çok fazla yer yoksa haftalık seçeneğini işaretleyebilirsiniz.

iphone-sohbet-yedekleme
Iphone Sohbet Yedekleme

Android Telefonda Silinen Whatsapp Mesajları Nasıl Geri Getirilir?

Android telefonlarında ayarlar bölümünde sohbet yedekleme seçeneğini görebilirsiniz. Bu bölümde yedeklemeye izin vermeniz durumunda eki mesajlarınızı görebilme imkanına ulaşırsınız. Ayrıca Android telefonlarda silinen Whatsapp mesajlarının geri getirilmesi için sık kullanılan Notification History adlı uygulamayı indirerek silinen mesajlarınızı yine görebilirsiniz. Ancak Whatsapp silinen mesajları geri getirme programı Android uygulamalarının güvenli olmaması sebebiyle yedeklenen mesajlardan silinen mesajlara ulaşmanız daha doğru olacaktır. Bunun için de Whatsapp uygulamanızı silip tekrar yüklemeniz yeterlidir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   SEO Nedir ? Nasıl Yapılır? Uygun Fiyatlı SEO Hizmeti Alın!
android-sohbet-yedegi
Android Sohbet Yedekleme

Whatsapp Mesajlarını Herkesten Silme

Whatsap mesajınızı yanlışlıkla yolladıysanız ve silmek istiyorsanız karşı taraf görmeden hemen “herkesten sil” seçeneğini işaretleyerek silme yapabilirsiniz. Bunu yaparken meajınızın üzerine basılı tutmanız yeterli olacaktır. Ancak unutmamanız gereken noktalardan biri eğer bir fotoğraf yolladıysanız özellikle Android telefonlarda Whatsapp fotoğraflar içerisinde depolama gerçekleşecektir. Bu fotoğrafa erişmek mesaja erişmekten çok daha kolay olacaktır.

herkesten-silme
Whatsapp Mesajlarını Herkesten Silme

Gönderilen fotoğrafların kime gittiğine çok dikkat etmek gerekmektedir. Yine aynı şekilde mesajlar da karşı taraf Whatsapp uygulamasını silip geri yüklediğinde geri gelecektir. Karşı taraf mesajınızı merak etmez ve önem vermezse şanslısınız demektir. Bu tarz işlemleri genelde şüphe duyan kişiler yapacaktır. Ayrıca Whatsapp uygulamanızın her zaman güncel olmasına ve son sürümünü kullanmaya da özen gösterin. Çünkü yeni bir özellik gelmiş olabilir ve bu durumda işler başka yola girebilir.

Whatsapp Mesajları Geri Alma Nasıl Yapılır?

Whatsapp silinen mesajları geri getirme işlemleri hakkında bilgi almak istiyorsanız telefonunuza mutlaka yedekleme komutu verin. Telefonunuz her gece saat 2 civarında sohbetlerinizi yedekleyecektir. Bunun için de telefonunuzun yedekleme ayarlarını seçerek size uygun zaman kadar yedekleme yapmasına izin verin.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz