WhatsApp ‘Rahatsız Etmeyin’ Modu Geliyor!

0
WhatsApp 'Rahatsız Etmeyin' Modu Geliyor!
WhatsApp 'Rahatsız Etmeyin' Modu Geliyor!

Metaya ait mesajlaşma platformu WhatsApp’ın, Google Play beta programı aracılığıyla bazı beta test kullanıcılarına cevapsız çağrılar için ‘Rahatsız Etmeyin’ modu desteği adı verilen yeni bir güncelleme sunduğu bildiriliyor. Yeni güncelleme, kullanıcıların DND modu nedeniyle bir aramayı kaçırıp kaçırmadıklarını bilmelerini sağlayacak.

Android Police’e göre kullanıcılar, cevapsız arama geçmişi öğesinin hemen altında, aramanın Rahatsız Etmeyin tarafından susturulduğunu belirten kullanışlı bir slogan görecek. Kullanıcılar, kişinin sohbet dizisini açtıklarında da benzer bir tanıtım yazısı görecekler. Bu özelliğin tanıtılmasıyla, kullanıcıların aramanın DND moduna alındığından kasıtlı olarak göz ardı edilmediğini bilmeleri için göstergenin ekran görüntüsünü arayan ile paylaşmalarına izin verecek.

WhatsApp Rahatsız Etmeyin Modu
WhatsApp Rahatsız Etmeyin Modu

Rapora göre WhatsApp beta için en son güncelleme, bazı beta test kullanıcıları için Play Store’da mevcut. Bu arada, Haziran ayında WhatsApp, grup araması sırasında katılımcıları sessize alma ve mesajlaşma ile birlikte başlık bildirimleri gibi grup sesli aramaları için yeni özellikler sunmuştu. Yeni biri bir grup sesli aramasına katıldığında ve ekran dışındayken, kullanıcılar “X aramaya katıldı” diyen bir başlık bildirimi görür. Ayrıca, kullanıcılar grup sesli aramasında diğerlerini sessize alabilir. Bu özellik, kullanıcılar başka birinin söylediği bir şeyi duymaya çalışırken arka planda yanlışlıkla yapılan konuşmaları dinlemekten kaçınacaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz