WhatsApp, Masaüstündeki Gruplar İçin Sesi Kapatma Kısayolu Seçeneği Getirmeyi Planlıyor

0
WhatsApp, Masaüstündeki Gruplar İçin Sesi Kapatma Kısayolu Seçeneği Getirmeyi Planlıyor
WhatsApp, Masaüstündeki Gruplar İçin Sesi Kapatma Kısayolu Seçeneği Getirmeyi Planlıyor

WhatsApp, ardışık düzende hiç bitmeyen özellik listesine sahip gibi görünmektedir. Neredeyse her gün, platformlarda bulunan kullanıcılar için kullanıma sunulan yeni özellikler ya da yeni araçlar hakkında bir şeyler duymaktayız. Bu haftanın hemen başlarında, size mesajlaşma uygulamasını ve diğer ülkelerdeki kullanıcılara kademeli olarak ulaşan ‘kendinize mesaj gönderin’ isimli yeni bir özellik çıkmıştı. Ve şimdi, yeni raporlara göre, WhatsApp’ın masaüstü uygulaması için de özelliklere eşit derecede odaklandığı söyleniyor.

Yeni rapor, WhatsApp masaüstü uygulamasında Gruplar için sessize alma kısayol seçeneği getireceği iddia ediliyor. Bu kısayol düğmesi, grup sohbetlerinin en üstüne konularak kullanıcıların sesini kapatmak istedikleri belirli grup için bildirimleri devre dışı bırakmasına olanak sağlayacak. Gruplar, WhatsApp’ın ayrılmaz bir parçasıdır ve kullanıcılar bir gezi planlama ya da sürpriz bir parti vermek için buna güvenirler.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   WhatsApp Mesajları Şifreleme Nasıl Yapılır?
WhatsApp, Masaüstündeki Gruplar İçin Sesi Kapatma Seçeneğini Getirmeyi Planlıyor
WhatsApp, Masaüstündeki Gruplar İçin Sesi Kapatma Seçeneğini Getirmeyi Planlıyor

WhatsApp’taki gruplar artık 1024’e kadar üyeyi desteklemekte ve olabildiğince çok üyesi olan bir grubu sessize almanın hızlı yoluna sahip olmak kullanışlı bir araç olacaktır. WhatsApp aynı özelliği iki hafta önce Android uygulamasına getirmişti ve şimdi mobil cihazların ötesine geçtiğini görmekteyiz.

WhatsApp’ın masaüstü sürümünün çok fazla potansiyeli bulunmaktadır ve mesajlaşma uygulamasının PC’deki özelliklerin tadına vardığını yavaş yavaş görmekteyiz. Yakın zamanda beta sürümünde belirli kullanıcılarla test edildiği, yakında masaüstü uygulamasında aramalar sekmesine sahip olabilir.

WhatsApp’ta kullanıma sunulan kendin mesaj özelliği, temel olarak kullanıcılara kendi kendilerine mesaj göndermesi, yani not alma ve bunları WhatsApp sohbet akışında taslak olarak kaydetme seçeneği sunmaktadır. Pazartesi günü WhatsApp, bir veri ihlali iddialarını yalanlamıştı. Telefon numarasının bir kazımanın parçası olduğunu ve raporda paylaşılan ekran görüntüleri, platformda bir sızıntı olduğunu gösterecek kadar güçlü kanıt olmadığını açıkladı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz