WhatsApp Kullanıcıları Sonunda Masaüstünde Bir Arama Sekmesine Sahip Olacak

0
WhatsApp Kullanıcıları Sonunda Masaüstünde Bir Arama Sekmesine Sahip Olacak
WhatsApp Kullanıcıları Sonunda Masaüstünde Bir Arama Sekmesine Sahip Olacak

WhatsApp araması, mobil ağı kullanarak aramalara bağlanmayı zor bulan kişiler için çok önemli hale geldi. Düşük bant genişliğinde çalışır ve arama yapmak için hem ses hem de video formlarını kullanabilirsiniz. Ancak özellik uzun süredir mobil cihazlarla sınırlıydı ve insanlar aramalar için masaüstü desteği istiyor. Görünüşe göre duaları nihayet mesajlaşma platformu tarafından duyuluyor.

WaBetaInfo’dan gelen yeni bir gönderiye göre WhatsApp, beta sürümünde masaüstü uygulaması için bir aramalar sekmesi sunuyor. Tipster, aramalar sekmesi ile masaüstündeki WhatsApp kullanıcılarının arama geçmişlerini ve muhtemelen doğrudan PC’den WhatsApp araması yapma seçeneğini alabileceklerini söylüyor. Şimdi, bu seçeneğin mesajlaşma uygulamasına ne zaman geleceğini bilmiyoruz, ancak eklenmesinin onu birçok kullanıcı için Google Meet ve Zoom’a ideal bir alternatif haline getireceğinden eminiz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Instagram Şikayet Etme Nasıl Yapılır Resimli
WhatsApp Kullanıcıları Masaüstünde Arama Sekmesine Sahip Olacak
WhatsApp Kullanıcıları Masaüstünde Arama Sekmesine Sahip Olacak

Whatsapp Masaüstü Çağrısı: Nasıl Çalışabilir?

Gönderi, Arama sekmesinin WhatsApp masaüstü uygulaması arayüzünün sol üst kısmındaki Durum ve Yeni Sohbet seçenekleri arasına yerleştirileceğini söylüyor. Aramalar’a tıklamak, kullanıcılara WhatsApp arama geçmişlerine göz atma ve ayrıca uygulamanın kendisinden arama yapma seçeneği sunar. WhatsApp’ın aramaları masaüstü uygulamasına getirmeyi düşünmesi pek de şaşırtıcı değil.

Son aylarda, mesajlaşma uygulaması, temelde bir WhatsApp görüntülü/sesli arama için bir bağlantı oluşturmanıza ve aramaya katılacak diğer kişilerle paylaşmanıza izin veren Arama Bağlantıları adlı kullanışlı bir arama aracı ekledi. Masaüstü uygulamasında beta testi yapılırken, WhatsApp’ın bu özelliği mesajlaşma platformunun web sürümüne de getirmeyi düşüneceğini umuyoruz. Bununla birlikte, yeni seçenek henüz beta aşamasında olduğu için WhatsApp’ın bunu herkese sunup sunmayacağından emin olamayız.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz