WhatsApp Gizlilik Sözleşmesinden Vazgeçti mi?

0
WhatsApp Gizlilik Sözleşmesinden Vazgeçti mi?
WhatsApp Gizlilik Sözleşmesinden Vazgeçti mi?

Merhaba Teknoloji Haberleri ailesi , bugün sizlere WhatsApp Gizlilik Sözleşmesinden Vazgeçti mi? hakkında bilgiler vereceğiz.

[toc]

Facebook tarafından satın alınan Whatsapp son zamanlarda çeşitli tartışmalarla gündeme geldi. Kullanıcılara dayatılan gizlilik sözleşmesi ile çeşitli tartışmaları beraberinde getiren uygulamanın 8 Şubat tarihine kadar sözleşmeyi imzalamayan ve kabul etmeyen kullanıcılarla yollarını ayırması bekleniyor. Gizlilik sözleşmesinde yapılan değişiklikte ise kişisel bilgilerin üçüncü kişilerle paylaşılması ve çeşitli güvenlik açıklarının gündeme gelmesi yer alıyor.

Dünyanın en çok kullanılan online mesajlaşma uygulaması WhatsApp, gizlilik sözleşmesi kararı ile Türkiye’deki kullanıcıları kızdırdı. WhatsApp gizlilik sözleşmesi dayatmasının ardından birçok kullanıcı alternatif uygulamalar ararken dün gece saatlerinde ise sosyal medyada WhatsApp’ın gizlilik sözleşmesi kararından vazgeçtiği iddia edildi. Peki WhatsApp gizlilik sözleşmesi iptal mi? WhatsApp gizlilik sözleşmesinden vazgeçti mi?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Twitter mavi tik başvuru tarihi açıklandı!

Türkiye’de ve dünyada en çok kullanılan online mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp gizlilik sözleşmesi kararı sonrasında Türkiye’deki kullanıcıları sinirlendirdi. WhatsApp’ın kullanıcılardan gizlilik sözleşmesi istemesi kararı üzerine kullanıcılar farklı uygulamalara yöneldi. Gece saatlerinde ise sosyal medyada bazı sitelerde WhatsApp’ın gizlilik sözleşmesi kararını iptal ettiği ve vazgeçtiği iddia edildi. Peki WhatsApp gizlilik sözleşmesi iptal mi? WhatsApp gizlilik sözleşmesinden vazgeçti mi?

Sosyal medyada dün gece saatlerinde gündeme gelen iddiaya göre WhatsApp 8 Şubat 2021 tarihinde yürürlüğe girecek olan kullanıcı verilerini Facebook ile doğrudan paylaşılabilmesine izin veren yeni gizlilik sözleşmesinden vazgeçti. Ancak söz konusu iddialar hakkında Facebook şirketinden herhangi bir Resmî açıklama yapılmadı. Yani iddialar henüz doğruluğu kanıtlanmamış şekilde sosyal medyada yayınlanmaya devam ediyor.

WhatsApp gizlilik sözleşmesinden vazgeçti mi?
WhatsApp gizlilik sözleşmesinden vazgeçti mi?

WhatsApp Gizlilik Sözleşmesi Nasıl İptal Edilir?

Türkiye ve dünyada en çok kullanılan mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp gizlilik sözleşmesi onayı ile dünyanın tepkisini çekti. WhatsApp’ın gizlilik sözleşmesinin onaylanmasının ardından verilerin doğrudan Facebook ile paylaşılması gündeme gelecek. WhatsApp gizlilik sözleşmesi onayı 8 Şubat 2021 tarihine kadar yapılacak. Bu tarihe kadar onay vermeyen kullanıcılar WhatsApp kullanamayacak. Bu haberlerin gündeme gelmesinin ardından birçok kullanıcı ise WhatsApp gizlilik sözleşmesi nasıl iptal edilir sorusunun yanıtını araştırmaya başladı. Gizlilik sözleşmesini iptal edilmesi gibi bir durum söz konusu değil. Gizlilik sözleşmesini onaylamayan kullanıcılar 8 Şubat’tan itibaren Artık WhatsApp uygulamasını kullanamayacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz