Volkswagen ülkemize yeni bir fabrika açabilir!

1
volkswagen

Alman otomobil üreticisi Volkswagen, ülkemize yeni bir fabrika açabilir. Volkswagen Otomobil Grubu bünyesinde bulunan ve kamyon üreten MAN, fabrikalarını taşımak için yeni bir ülke arayışına girdi. Ön planda olan ülke ise Türkiye. Tekno bilim adamı ailesi olarak bu yazıda sizlere Volkswagen’in ülkemize yeni bir fabrika açması konusunda bilgi vereceğiz.

Zaten uzun zamandır, Volkswagen’in ülkemize yatırım yapması bekleniyordu. Son zamanlarda oluşan pandemi, siyasi ve askeri gerilimler sebebiyle Volkswagen’in yapacağı yatırımlar iptal edilmişti. Bu elbette ki ülkemiz için kötü bir durum olduğu için üzüntüyle karşıladık.

Bugün ise tekrardan Volkswagen’in yatırım yapabileceği haberiyle uyandık. Bünyesinde yer alan ve kamyon üreten MAN firması, ülkemizde fabrika açabileceğini duyurdu. MAN’ın aklındaki bir diğer ülke ise Polonya.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Nisan ayında büyük indirimler; İşte 2021 Skoda Superb yeni fiyat listesi!

TAYSAD nasıl bir açıklama yaptı?

Medyaya yansıyan bazı açıklamalardan anlıyoruz ki, Münih ve Steyr’deki fabrikaların kapatılması sonrasında, bu tesisler muhtemelen Polonya ve Türkiye’ye taşınacak. Ancak Polonya’nın pek şansı yok gibi. Türkiye özellikle kamyon ve otobüs üretiminde oldukça başarılı, Avrupa’nın en verimli, en rekabetçi üretim merkezlerinden biri. Mercedes, MAN ve Ford ülkemizde çok kaliteli kamyonlar, otobüsler üretiyor ve dünyanın dört bir yanına ihraç ediyor. Ülkemizde bu çeşit araçların parçalarını üreten çok güçlü bir tedarik sanayi var. Bu tartışmalardan öğrendiğimiz kadarıyla MAN Ankara fabrikası bu değişiklikler sayesinde daha fazla araç üretme imkânı kazanacak

1 YORUM

  1. Fazla heyecanlanmayın VW Grubu TÜRKİYE’ zırnık kadar yatırım yapmaz ama senelerdir Grubunun araçları satılsın diye düşünüyormuş gibi yapa ama katiyyen yeni fabrika yatırımı yapmaz….MAN ve SCANİA markaları TRATON bünyesinde bu markalarda VW şirketi ait MAN TÜRKİYE VW olmadan TÜRKİYE’de idi yoksa o bile olmazdı….Unutmayın BMW ve VW hiç bir zaman TÜRKİYE’de fabrika açmayacaklar…Nedenini siz düşünün…

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz