Volkswagen ABD’de “Voltswagen” Oluyor

0
12

Merhaba tekno bilim adamı takipçileri; “Volkswagen” kelimesini doğru hecelemekte zorlanıyorsanız, endişelenecek başka bir şeyiniz var demektir. Ünlü otomobil şirketi, elektrikli arabalara yönelik değişikliklerini yansıtmak için yakında ABD’de “Voltswagen” olacak.

Volkswagen’den Elektrik Çağı

Şirket, ABD Volkswagen Media web sitesinde resmi bir açıklama yaptı. Volkswagen, otomobil pazarı elektrikli mobiliteye doğru ilerledikçe odak noktasını daha iyi göstermek istiyor. Şirket, isim değişikliğini Mayıs 2021’de tamamlayacak. O zamana kadar Volkswagen, ID.4 adlı yepyeni elektrikli SUV’unu göstermeye hevesli.

Elektrikli Araçlar Neden Bu Kadar Büyük Bir Fırsat?

Bir zamanlar elektrikli arabalar, otomobil üreticilerinin ve genel halkın ciddiye aldığı bir şey değildi. Bununla birlikte, zaman değiştikçe, elektrikli arabalar sonradan düşünülmüş olmaktan çıkıp, otomobil dünyasında daha gerçek bir değişim haline geliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Premium kablosuz kulaklık: Bang & Olufsen Beoplay HX tanıtıldı!

İngiltere, 2030’dan itibaren yeni elektrikli olmayan otomobillerin satışını yasaklayacak ve Norveç de aynısını yapıyor ancak 2025’te.

Voltswagen
Voltswagen

Bu arada, ABD ve Kanada elektrikli otomobili henüz tam olarak benimsemedi, ancak küçük değişikliği yapmak istiyor. California, 2035’ten itibaren elektrikli olmayan araçların satışını yasadışı hale getirecek ve Quebec de aynısını yapacak.

Hal böyle olunca, dünya yavaş yavaş benzinle çalışan geleneksel arabalara dönüyor ve bu onlardan geçimini sağlayan şirketler için korkunç bir haber. Buna, yasak dalgasıyla birlikte gitmesi veya geride bırakılması gereken Volkswagen de dahildir.

Arabaların Geleceği

Volkswagen isim değişikliği şaşırtıcı görünebilir, ancak şirketin benzinle çalışan araçların gelen yasaklarından kurtulmak için büyük değişiklikler yapması gerekiyor. Kim bilir; belki elektrikli araçlar zorunlu hale geldiğinde gülmeyeceğiz.

Bu, Volkswagen’in elektrikli otomobil endüstrisine gözünü dikmiş tek şirket olduğu anlamına gelmez. Akıllı telefon şirketi Xiaomi’nin bu yarışta kendi iddiası var.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz