Video kayıt programı Bandicam incelemesi ve kayıt ayarları

0
76

Günümüzde, özellikle de geçtiğimiz şu pandemi ve herkesin evde olduğu günlerde Youtube oldukça izlenmeye başladı. Bu fırsatı değerlendirmek isteyenler de Youtube kanalı açmaya başladı. Teknoloji Rehberi – Teknoloji Haberleri ailesi olarak bu yazıda sizler için video kayıt programı olan Bandicam’in detaylı incelemesini yapıyoruz.

Kullanım Kolaylığı

Öncelikle en kolay arayüze sahip programlardan biri olduğunu söyleyebiliriz. Tek bir arayüz üzerinden masaüstü ve oyun video kaydını, kayıt ayarlarını rahat bir şekilde yönetebiliyorsunuz. Özellikle de kayıt ayarlarını yönetme konusunda oldukça rahatlık sağlıyor.

Kayıt Kalitesi

Hem oyun hem de masaüstü video kaydı yapabildiğimiz Bandicam programında, kayıt kalitesi oldukça geniş seçeneklere ayrılmış. Bilgisayarınızın özelliklerine göre kaç FPS kayıt alabileceğinizi, video boyutunu ve 10’dan 100’e kadar kayıt kalitesini yönetebiliyorsunuz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   LinkedIn'den 500 milyondan fazla kullanıcı verisi çalındı!
İlginizi Çekebilir: Logitech G300S Oyuncu Faresi İncelemesi

Kayıt Ayarları

Kayıt ayarları konusunda aşağıda ki resimde göründüğü gibi hazır ayarlardan yararlanabilirsiniz.

Eğer hazır ayarlar size pek uygun değilse, hazır ayarlar yerine ayarlar seçeneğine tıklayıp size uygun olan ayarı yapabilirsiniz. Ayarlar seçeneğinde video boyutunu, codec türlerini, FPS ve kalite seçeneklerini ayarlayabiliyorsunuz. Ayrıca video içinde kayıt ettiğiniz seslerin kalitesini ayarlayabiliyorsunuz.

Yüksek ayarlarda kayıt alırsanız, bilgisayarınız zorlanabilir ve video boyutu yüksek olabilir. Size önerimiz, deneme yanılma yoluyla size en uygun ayarları uygulayarak video kaydı almanız. Çünkü kayıt programı bilgisayarınızı zorlarsa, ortaya kalitesiz bir kayıt çıkacaktır. Oyun ve masaüstü video kaydında Bandicam programını sizlere tavsiye ediyoruz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz