Üniversiteler Açılacak Mı? Sağlık Bakanlığından YÖK’e Güz Dönem ile Alakalı Uzaktan Eğitim Tavsiyesi!

0
38
Üniversiteler-Açılacak-Mı?-Sağlık-Bakanlığından-YÖK’e-Güz-Dönem-ile-Alakalı-Uzaktan-Eğitim-Tavsiyesi!
Üniversiteler-Açılacak-Mı?-Sağlık-Bakanlığından-YÖK’e-Güz-Dönem-ile-Alakalı-Uzaktan-Eğitim-Tavsiyesi!

Merhaba Teknoloji Haberleri – Teknoloji Rehberi ekibi. Bugün sizlere Üniversiteler Açılacak Mı? Sağlık Bakanlığından YÖK’e Güz Dönem ile Alakalı Uzaktan Eğitim Tavsiyesi!  hakkında detaylı bilgi vermeye çalıştık. 

Sağlık Bakanlığı tarafından YÖK’e gönderilen görüş yazısında “2020-2021 eğitim ve öğretim yılının güz döneminde örgün eğitimlerde, teorik derslerin mümkün olduğunca uzaktan ve dijital öğretim yöntemleriyle yapılmasını, uygulamalı eğitimlerin zorunlu olduğu programlarda ise uygulamaların mümkünse ertelenmesini” istedi. 

YÖK tarafından bütün Rektörlüklere gönderilen yazıda küresel salgınla mücadele kapsamında Sağlık Bakanlığının önerileri kapsamında kamu kurum kamu ve kuruluşların kendi alanlarında yapacağı tedbirleri ve çeşitli düzenlemelerin yapıldığı ve uygulamaya koyulduğu açıklamalarını yaptı.  

Sağlık-Bakanlığından-YÖK'e-Üniversite-Tavsiyesi
Sağlık-Bakanlığından-YÖK’e-Üniversite-Tavsiyesi

 

İlginizi Çekebilir: SON DAKİKA! AÖF Online Sınava Nasıl Giriş Yapılır? Ne Zaman Bitiyor? 

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Para transferinde EFT saat sınırı kalkacak: 17:00 saat sınırı kalkıyor!

Yazıda YÖK’ün alacağı tedbirlere ilişkin çerçeve kararı ihtiva eden “Küresel Salgında Yeni Normalleşme Rehberi” yayınladığı anımsatıyor. 

Yüksek Öğretim Kurumları öğrencilerin daha sağlıklı bir eğitim sürdürebilmelerinin temini için geniş inisiyatif tanıdığı, bulundukları bölge ve illerdeki salgın hastalığın seyri ve bünyelerindeki fakültelerin durumunu ele alarak eğitim ve öğretimin devam edebilmesi bakımından yetkili kurulların karar alma yetkileri olduğu, ifade edilen yazıda salgının ciddi seviyelerde artış olduğunu da kayıt etti. Yazıda salgın ile en iyi şekilde mücadele edilebilmesi için sağlık çalışanlarının yüklerinin hafifletilebilmesi amacıyla tedbirlere ilişkin açıklamaların önemli olduğunun dikkatini çekiyor. Sağlık Bakanlığına Üniversitelerin Güz döneminde eğitim ve öğretimin sürdürülebilmesi açısından il Pandemi kurulların ve Umumi Hıfzıssıhha Kurullarının öncülüğünde Üniversite Rektörleri ile karar verilmesine ilişkin sorulduğu bildirildi. Sağlık Bakanlığı bu yazı üzerine: güz döneminin yüz yüze

yapılması değil mümkünse dijital ortamda yapılması gerektiğini ertelenmiyorsa gerekli tedbirler kapsamınca sürdürülebileceği ifadelerinde bulundu.  

Yazıda Şu Açıklamaya Yer Verildi 

Sağlık Bakanlığının cevabında “2020-2021 eğitim ve öğretim yılının güz döneminin yüz yüze yapılması değil mümkünse dijital ortamda yapılması gerektiğini ertelenmiyorsa gerekli tedbirler kapsamınca sürdürülebileceği önerisine karar vermiştir.  İfadelerine yer verilmiştir. 2020-2021 eğitim ve öğretim dönemine ait planlarımıza ait YÖK’ün tanımış olduğu inisiyatif çerçevesinde Sağlık Bakanlığı tarafından iletilen açıklamaların görüşlerin dikkate alınması hususunda gereğini rica ederim” ifadeleri yer aldı.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   COVID-19 Günlerinde Yemek Tarif Sitelerine Yoğun İlgi

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz