Twitter’dan koronavirüs müdahalesi!

0
10

Dünyaca ünlü sosyal medya sitesi olan Twitter, koronavirüs aşıları ile ilgili yanlış veya yanıltıcı iddialar içeren paylaşımlar yapan tweetlerin silineceğini duyurdu. Bunun amacının da insanların Twitter üzerinden yanlış bilgi almalarını engellemek. Elbette ki insanların bu tür ciddi konularda yanlış bilgiler edinmesi, herkesi galeyana getirerek felakete neden olabilir.İşte biz de Tekno bilim adamı ailesi olarak bu yazıda sizlere Twitter’dan koronavirüs müdahalesi konusu hakkında bilgi vereceğiz.

Yalan koronavirüs paylaşımlarına müdahale edildi

Twitter, yaptığı blog açıklamasıyla beraber Koronavirüs ile ilgili yapılan yanlış bilgilendirme içeren tweetlerin silineceğini duyurdu. Firma bu konu ile ilgili şu şekilde bir açıklama yaptı; “halkı kasıtlı olarak kontrol etmeyi amaçlayan veya komplo teorilerini barındıran tweetler kaldırılacaktır. Yanlış bir şekilde salgının var olmadığını veya ‘geniş çapta çürütülmüş’ iddiaları benimseyen tweet’ler de kaldırılabilir”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Google Fotoğraflar daha derin bir Google Lens entegrasyonu alıyor

Ayrıca tweet silme kararının bir sonraki haftadan itibaren uygulamasına geçiş yapılacağı da Twitter tarafından belirtildi. Firma daha önce de böyle bir müdahale de bulunmuştu. Önceki müdahalede, 2020 seçimleri esnasında kullanıcıları kaynağı doğrulanmış olan oylama bilgilerine yönlendirmeyi sağlayan etiketli tweetlere yer vermişti.

Blog yazısında bir de “Bu politikayı, dünyadaki yerel, ulusal ve küresel halk sağlığı yetkilileriyle yakın istişare içinde uygulayacağız ve yaklaşımımızda şeffaf olmaya çalışacağız” ifadelerine rastladık. Aslında bu tür uygulamalar, Twitter’ın kullanıcılarını oldukça düşündüğünü bizlere anlatıyor. Firma gerçekten kullanıcılarını önemseyen adımlar atıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz