Twitter Önbellek Temizleme Nasıl Yapılır?

0
672

Twitter gibi diğer sosyal medya araçları kimi zaman yavaşlamaktadır. Bunun nedeni twitter uygulamasının önbelleğinde tuttuğu veriler. Teknoloji Haberleri ailesi olarak bu yazıda sizlere twitter önbellek temizleme nasıl yapılır? hakkında bilgi vereceğiz.

Sitenizin meta etiketlerini güncellediğiniz bir durumla karşılaşırsanız, ancak yayınınızın Paylaşım Ön izlemesinde eski / yanlış bilgiler görünüyorsa, sayfalarınız için önbelleğe alınmış resimleri / verileri sıfırlamanız gerekebilir.

Daha fazla twitter, yayınlarınızla ilgili verileri platformda ilk paylaştıklarında ‘önbelleğe’ alır. Sosyal ağlar bu bilgileri genellikle yaklaşık 30 gün boyunca saklar (bu değişebilir ancak bu değişebilir).

Dolayısıyla, meta etiketlerinizde önemli değişiklikler yaptıysanız, sosyal ağlara sayfalarınız için önbelleğe alınmış verilerini sıfırlama ve en güncel bilgileri alma talimatı vermeniz gerekebilir. Bu makale, çeşitli twitter önbellek temizleme (sıfırlama) konusunda size yol gösterecektir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   iPhone 13 serisi tanıtıldı! iPhone 14 ile ilgili tahminlerde geldi!

Twitter Önbellek Temizleme

Twitter ,  Twitter Kart Doğrulayıcısına sahiptir . Twitter’ın bağlantı önbelleğini temizlemek ve sayfanızdaki verileri yeniden elde etmek için bu aracı kullanın ve mevcut twitter: card meta etiketlerinize göre en güncel bilgileri gösterin.

  1. Https://cards-dev.twitter.com/validator adresini ziyaret edin
  2. URL’nizi girin ve Önizleme Kartı’na tıklayın . Güncellenmiş önizleme görüntüsünü göreceksiniz.

Twitter önbellek temizleme

  1. Şimdi url’nizi Twitter’da tekrar paylaşmayı deneyin.

Twitter Kart Meta Etiket : Kart Meta Etiketleri hakkında daha fazla bilgi edinmek için resmi belgelerine bakın. Ayrıca burada Facebook önbellek temizleme konusunda kısa ve genel bakış içeren bir makalemiz var.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz