TV Box Nedir? Ne İşe Yarar?

2
394
tv-box-nedir
TV Box Nedir? Ne İşe Yarar

Merhaba Teknoloji Haberleri ailesi, bugün sizlere sıkça merak edilen bir konu olan TV Box nedir? Ne işe yarar? Konularından bahsedeceğiz.

Bugünlerde çok fazla duyduğunuz bir kavram olan TV Box, televizyon kutusu manasına gelmektedir. Bu televizyon kutusu dijital sinyallerin TV’ye aktarılmasına yardımcı olur. Android Tv Box nedir? Sorusunun da cevabı yine aynı kapıya çıkmaktadır. Bu kutular hayatı bir nebze daha kolaylaştırır. Bu kavramı gelin biraz daha genişletelim.

TV Box Nedir?

Televizyona bağlanan TV Box sayesinde birçok farklı kanalı takip edebilirsiniz. Bu cihazlar küçük ama birçok etkinliği içerisinde barındıran cihazlardır. Bu cihazlar televizyonunuz üzerinden internet sayfalarını görmenizi sağlar. Bu sayede istediğiniz siteye girerek istediğiniz filmi izleme şansına kavuşabilirsiniz. Bunun yanında görüntü, ses, alt yazılar gibi tüm dijital içeriklerin de televizyonunuzda görünmesini TV Box sağlamaktadır. Yani aslında TV Box, bir televizyon için her şeydir diyebiliriz.

TV Box Ne İşe Yarar?

TV Box ne işe yarar sorusuna verilebilecek pek çok yanıt vardır. Bunlar içerisinde en önemlisi de telefon ekranınızı TV ekranınıza bağlama şansına sahip olabilmenizdir. TV Box sayesinde telefonunuzu TV’den takip ederek, sadece TV odaklı olabilirsiniz. Ekstra telefonunuza bakmanız gerekmez. Aktarmak ve göstermek istediğiniz bir şeyi de yine bu sayede hemen TV’de görebilirsiniz.

İnternetten Video İzleyin

TV Box sayesinde internetten istediğiniz videoyu açarak TV’de izleme şansına sahip olabilirsiniz. Özellikle günümüz kullanıcıları Netflix, Youtube gibi kanallara TV’den bağlanarak film keyfini büyük ekranlarda yaşamak istiyor. TV’niz bu sayede bir medya cihaz olarak karşınıza gelir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Pürüzsüz Cilt İçin Neler Yapılmalı? | Tam 11 Kural

Flash Bellekten ve Hard Diskten Faydalanın

Yine harika özelliklerden biri olan hard disk ve flash bellek kullanımı istediğiniz filmi izleme imkanı sunuyor. Hard diskinizde olan veya flash belleğinizde bulunan herhangi bir video veya resmi TV ekranlarında kolayca görebilirsiniz.

Uydu Yayınına Gerek Yok!

Bütün bu özelliklere ek olarak herhangi bir uydu yayını olmadan internetten TV kanallarına da giriş yapabilirsiniz. İp TV yayınlarıyla kesintisiz TV keyfi yaşamak isteyenler endişe etmeden bir TV Box edinebilirler. İP hizmetleri içerisinde yasal olmayan hizmetler de mevcuttur. Bu hizmetlerden uzak durulması tavsiye edilir.

İyi Bir Televizyonunuz Olmasını Sağlar

TV Box’lar yayın akışında kesinti olmamasını sağlar ve bir arabelleğe sahiptir. Bu arabellek sayesinde yüksek performans gösterebilir. Özellikle iyi bir TV’ye sahip olmayan kişiler bir TV Box sayesinde smart özelliklere sahip olabilirler. TV Box’ları uygun fiyata satın almak mümkündür.

İnternet Hızına Dikkat!

Müzik dinlemeyi severler için de TV Box, son derece mükemmel bir alet. TV’den istediğiniz müziği açarak işinizi yapabilir veya kitap okuyabilirsiniz. TV üzerinden her şeyi yapabilmek bu cihazlarla mümkün oluyor.

TV Box için en önemli detay ise internet hızınızın yüksek olmasıdır. İnternet bağlantınızın hızına göre yayın kalitenizi arttırabilirsiniz. Ancak düşük internet hızı bu cihazları yeterince kullanamamanıza sebep olur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !    2020’den Sonra En Fazla İş İmkanı Sağlayacak Meslekler
tv-box-ozellik
TV Box

TV Box Alırken Dikkat Etmeniz Gereken Özellikler

TV box almadan önce mutlaka dikkat etmeniz gereken özellikler vardır. Özellik eksikliği yukarıda anlattığımız konulardan faydalanamamanızı sağlar. Gelin bu özelliklerin neler olduğuna birlikte bakalım.

  • İşlemci, Ram, Depolama Alanı

Bir TV Box almak istediğinizde ilk bakmanız gereken özellik bu üçlüdür. Bu üçü düşük seviyedeyse istediğiniz performansı yakalayamazsınız. Çünkü yapmaya çalıştığınız işlemler çok yavaş gerçekleşir ve donmalar bile olabilir. Ram bellek özelliğinin 2GB’den düşük olması kesinlikle tavsiye edilmez. İnternet üzerinden film izleyebilmek için bu özelliğe çok dikkat etmeniz gerekmektedir.

  • Ses Geçiş Sistemi

Günümüz TV Box’larından çoğu ses geçiş sistemine sahiptir. Ama yine de bu özelliği kontrol etmekte fayda vardır. Bunun için cihazın 5.1 surround ses özelliğine sahip olmasına dikkat edin. Bu sayede TV kutunuzdan değil, ses sisteminizden faydalanmış olursunuz. Ses sistemini kullanmanız çok daha iyi ses almanızı sağlayacaktır.

Sonuç

Bu özelliklere dikkat ederek uygun fiyata bir TV Box’a sahip olabilirsiniz. Bu sayede TV’niz iyi olmamasına rağmen, harika görüntü ve sese sahip olabilir. Ayrıca istediğiniz anda internete bağlanarak istediğiniz videoyu da izleyebilirsiniz. Bütün bu özelliklere sadece küçük bir kutu sayesinde kavuşmak büyük bir fırsattır. Televizyonunuzun arkasına kabloları uygun şekilde taktığınızda sorunsuz bir şekilde çalışmaya başlayacaktır.

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz