Türkiye Uzay Ajansı’nın Yeni Logosu Belli Oldu

1
35
Türkiye Uzay Ajansı'nın Yeni Logosu Belli Oldu
Türkiye Uzay Ajansı'nın Yeni Logosu Belli Oldu

Merhaba Teknoloji Haberleri ailesi , bugün sizlere Türkiye Uzay Ajansı’nın Yeni Logosu Belli Oldu hakkında bilgiler vereceğiz.

Türkiye Uzay Ajansı, bugün açıklanan Milli Uzay Programı ile birlikte yeni logosunu da tanıttı. Bununla birlikte yeni logonun hikayesi de açıklandı.

Bugün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’ın katılımıyla gerçekleşen “Milli Uzay Programı” tanıtımı, Türkiye’nin önümüzdeki 10 senede uzay alanında gerçekleştireceği atılımları görmemizi sağladı. Bu tarihi günde Türkiye’nin hedefleri listelendi. Hedefler arasında 2023’ün sonunda kendi milli ve özgün hibrit roketimizi ateşleyip Ay’a ulaşarak sert iniş gerçekleştirmek de bulunuyor.

Bu tarihi günle birlikte Türkiye Uzay Ajansı’nın logosu da değişti. TUA’nın logosu ilk kez görücüye çıkarken kurumun resmi sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda logonun hikayesiyle ilgili açıklamalar da yapıldı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Microsoft, Bu Yıl Windows ve Mac İçin Office 2021'i Piyasaya Sürecek

Dev bir roketin gövdesinden, küçük bir yaka rozetine kadar farklı ölçek ve uygulamalarda okunaklılığını, işaret özelliğini kaybetmemesi için tasarlanan harfler birbirine eklemlenirken ortaya çıkan resmin içindeki “yıldız” imgesi gökyüzündeki al bayrağımızı temsil ediyor.

TUA’nın Yeni Logosuyla İlgili Yaptığı Açıklama

“TUA logosu, bilinmeze, evrenin derinliklerine uzanan kesintisiz, kararlı bir hareketi simgeler. Bu hareketin karakteri Batı tipografisinin fonksiyonel okunaklılığından, Doğu’nun kadim kültürünün tek nefeste okunan kaligrafisine uzanır. Dev bir roketin gövdesinden küçük bir yaka rozetine kadar farklı ölçek ve uygulamalarda okunaklılığını, işaret özelliğini kaybetmemesi için tasarlanan harfler birbirine eklemlenirken ortaya çıkan resmin içindeki ‘yıldız’ imgesi gökyüzündeki al bayrağımızı temsil ediyor. İşte bu güzel logo Türkiye’nin uzaydaki yeni başarılarının imzası olacak.”

1 YORUM

 1. Türkiye Uzay Ajansı (TUA)
  Şahidiz Allah’ım (c.c) Recep Tayyip Erdoğan 18 yıldır Ümmet ve milleti için geçeli ve dahi gündüzlü çalışdı çalışıyor.
  2023 yılında yapılacak seçimlerde halkın teveccühünü #Cumhurİttifakı ‘nın O’nun ve samimi yol arkadaşlarının üzerine kıl !
  T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı
  Hacı Osman AKGÜL
  Cihan Pektaş

  09.02.2021 salı
  27.Cemazielahır.1442

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz