Tor Tarayıcı Nasıl Kullanılır

0
70
Tor Tarayıcı Nasıl Kullanılır
Tor Tarayıcı Nasıl Kullanılır

Merhaba Teknoloji Haberleri sevenler, Tor tarayıcı nasıl kullanılır, yeni bir tarayıcı kullanmak isteyenler için oldukça kullanışlı ve kolay bir tarayıcıdır. Hem kullanması hem indirmesi hem de zaman geçirmesi keyifli bir tarayıcı olacaktır. Var olan tarayıcıdan kurtulmak isteyenler için oldukça güzel bir alternatiftir. Sizler de Tor tarayıcıyı indirip kullanacaksanız detaylarından söz edeceğiz.

Son zamanlarda oldukça popüler olan Tor tarayıcı aynı zamanda keyifli bir sürümle karşınıza çıkacaktır. Klasiklerden farklı olması ve aynı zamanda daha eğlenceli bir yapısının olması, kullanırken de sizleri keyiflendirecektir. Yine de yeni bir tarayıcıya alışmak zor olduğu için, sizlere gereken tüm detaylardan söz ediyor olacağız. Fakat bu tarayıcı sadece belirli anlarda, yani anonim olunması gereken anlarda kullanılır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Umman ülkesinde Clubhouse uygulaması yasaklandı
Tor Tarayıcı Nasıl Kullanılır
Tor Tarayıcı Nasıl Kullanılır

Tor Tarayıcı Nedir?

İnternet üzerinden bir şeyler ararken ya da herhangi bir konuda araştırma yaparken, gizlilik bazı anlarda önemli bir hal alır. Her ne kadar kendi tarayıcınızdan bir gizlilik politikası uyguluyor olsanız bile, farklı bir sistem ile araştırmaya devam etmek daha mantıklı gelebilir. Tor tarayıcı tam da bu zamanlarda kullanılan bir tarayıcı olacaktır.

İnternet üzerinde gezinirken ve aynı zamanda bir şeyler araştırırken, kendi kimliğinizi gizleyerek buradan olması gereken bilgilere kolaylıkla ulaşabileceksiniz. Gerek araştırma yapacağınız zaman gerek ise de istediğiniz bilgilere ulaşacağınız zaman bu tarayıcıyı kolaylıkla kullanabileceksiniz.

Tor Tarayıcı Nasıl Kullanılır?

Hangi tarayıcıyı kullanıyorsanız kullanın, direkt olarak tor tarayiciınıza girdiğinizde kolay bir şekilde indirim sağlayabilecek ve indirdiğiniz zamanda da kurulumunu yapabileceksiniz. Oldukça basit bir kullanımı vardır, indirdiğiniz zaman karşınıza çıkan seçenekler üzerinden bunu kolaylıkla anlayabileceksiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Windows Old Nedir ve Windows Old Silme İşlemi Nasıl Yapılır

Tor’un açılımı “The Onion Router” yani “Soğan Yönlendirici” anlamına gelmektedir. Tüm bilgilerinizin gizli olması sebebiyle bu isim seçilmiştir. Gizlilik burada soğan katmanlarına benzetilmektedir. Bu tarayıcıyı kullanarak girdiğiniz her site ve şifre tamamen gizli kalacaktır. Ne kadar güvenlidir, işte bu tamamen muallakta kalan bir sorudur. Bunun da bilinmesi gerekir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz