TikTok, Shopify ile Ortaklıkta Uygulama İçi Alışveriş Sekmesini Test Ediyor

0
tiktok uygulama içi alışveriş shopify
tiktok uygulama içi alışveriş shopify

Sosyal platformlar e-ticaretle daha fazla iç içe geçtikçe, TikTok daha da derinlere dalıyor. Platform, Shopify perakendecilerinin uygulama üzerinden ürün satmasına olanak tanıyan yeni bir Alışveriş sekmesini test ediyor.

TikTok, Perakendecilerin Profillerine “Mini Vitrinler” Getiriyor

TikTok Haber Odası’ndaki bir gönderi, TikTok’un e-ticaret devi Shopify ile olan ortaklığı aracılığıyla bir uygulama içi alışveriş özelliğini dahil etme planını ortaya çıkardı. TikTok Shopping olarak adlandırılan yeni özellik, test sırasında yalnızca ABD, İngiltere ve Kanada’daki belirli sayıda Shopify perakendecisine sunulacak.

Alışveriş sekmesini, katılan herhangi bir perakendecinin TikTok profilinde saklı bulacaksınız. Sekmeye dokunduğunuzda, göz atabileceğiniz bir dizi ürün açılır, ancak bunları doğrudan TikTok üzerinden satın alamazsınız; ürünlerden herhangi birini seçtiğinizde, satın alma işleminizi tamamlamak için o perakendecinin Shopify mağazasına yönlendirilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Vivo, yeni X Fold 2 ve X Flip katlanabilir cihazlarını piyasaya sürdü

TikTok ayrıca tüccarların TikTok videolarına ürün bağlantıları eklemesine izin veriyor. Video sırasında beğendiğiniz bir ürün görürseniz, üzerine dokunabileceksiniz ve bir kez daha perakendecinin vitrinine yönlendirileceksiniz.

Mevcut haliyle, özellik, uygulamadaki içerik oluşturuculara fayda sağlamıyor gibi görünüyor. Kullanıcıların hak kazanmak için bir TikTok for Business hesabına ve Shopify’da bir mağazaya ihtiyacı olduğundan, TikTok Shopping daha çok özel perakendecilere yönelik görünüyor. Şimdiye kadar, Kylie Jenner’ın kozmetik şirketi pilotun bir parçası olduğu için TikTok’un bu özellik için bazı ünlüleri desteklediği görülüyor.

Shopify

Sosyal Platformlar E-Ticarete Öncelik Vermeye Devam Ediyor

Sosyal medyanın bir bütün olarak perakende davranışı üzerinde yadsınamaz bir etkisi oldu. TikTok’un gönderisinde belirttiği gibi, TikTok videoları, eczane cilt bakım ürünleri ve hatta beyaz peynir de dahil olmak üzere birçok ürünün satışını artırdı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   PlayStation 5'in oyun deneyimi hakkında önemli bir sızıntı

Aynı şey, uygulama içi e-ticaret fırsatlarından yararlanma konusunda TikTok’tan önce gelen Instagram ve Facebook gibi diğer sosyal platformlar için de geçerli.

TikTok’un e-ticarete girmesi yeni bir şey değil çünkü Instagram, kullanıcılarının gönderiler ve Hikayeler üzerinden alışveriş yapmasına izin vermeye 2018’de başladı. Instagram o zamandan beri alışveriş özelliğini genişletti ve şimdi QVC tarzı Makaralara dahil etti. Facebook, Ağustos 2020’de mobil cihazlarda özel bir alışveriş bölümüne giriş yaptığı için Instagram’ın çok gerisinde kalmadı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz