Tesla güncellemesi, sürücü izleme için araç içi kamerayı etkinleştiriyor

0

Elon Musk’ın Tesla’nın göz takibini “etkisiz” olduğu için sürücünün dikkatini ölçmek için bir yöntem olarak reddettiğini söyledikten birkaç yıl sonra, yeni Tesla sahipleri bu özelliği aktif olan araçlar alıyor. 2021.4.15.11 güncellemesindeki açıklamalara göre, dikiz aynasının üzerine monte edilen kabin kamerası “otomatik pilot devredeyken sürücünün dikkatsizliğini algılayacak ve uyaracak”.

Tesla Güncellemesi Yenilikler Getiriyor

Bu, Tesla’yı, yalnızca direksiyon torkuna güvenmek yerine, asistanlar devreye girerken dikkati izlemek için kabin kameraları içeren diğer üreticilerle aynı çizgilere getiriyor. Bazı sürücüler Tesla’nın mevcut sistemlerini denemeyi ve kandırmayı seçiyor ve bu da sürücü koltuğunda kimsenin olmadığı yoldaki arabaların raporlarına neden oluyor. Henüz izleme için direksiyon simidi torkunun yerini almıyor, ancak bunun değişip değişmediğini göreceğiz.

Tesla

Tesla hacker Greentheonly, Tesla’nın sürücüleri izleyen yazılımı geliştirmedeki ilerlemesini izledi ve bazı tanıtım videolarında sistemin ilk sürümlerinin hangilerinin tanıyabileceğini gösterdi. Son zamanlarda sosyal mecralarda yayınlanan diğer birkaç video, sürücülerin yeniden işlenmiş Model S ve Model X’in “çatal” direksiyon simidi ve diğer değişikliklerle teslimatlarını almaya başladığını göstermekte, bu sebeple çok yakında bulunacak daha fazla ince ayar olabilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz