Telefondan Silinen Mesajları Geri Getirme

0

Günlük hayatımızda yapmış olduğumuz en sık işlerden biri nedir diye sorulsa herhalde çoğumuz telefon ile mesajlaşma deriz. Birçok insan gün içerisinde telefon ile konuşmaktansa mesajlaşmayı tercih ederek gün akışındaki zamansızlıktan zaman kazanmaya çalışmaktadırlar. Özellikle de yoğun iş hayatınız var ise önemli iş notlarını da karşı tarafa ileterek hem zamandan hem de yerden tasarruf sağlamanız da oluyor.

Günlük hayatımızda ki önemli noktalar mesaj yoluyla saklandığı için o mesajların da kaybolmaması çok önemli. Özellikle de mesajların bazı durumlarda sık sık silindiğini düşünürsek bizim için hayati öneme sahip mesajların gitmemesi oldukça önemli. Bizler bugün ki yazımızda sizler için silinen mesajların peşine düşerek, telefonunuzda oluşan bu tip sorunların nasıl çözülebileceği konusunda ufak bir araştırma yaptık.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Android 14 (One UI 6.0) Güncellemesi: Uygun Samsung Galaxy Cihazlarının Listesi

Silinen mesajların geri getirme yöntemleri her işletim sisteminde farklıdır. iOS ve Android işletim sistemine sahip cihazlar birbirine göre farklılık arz ettiğinden ayrı ayrı bir şekilde sizler için belirtmiş olacağız.

telefondan-silinmis-mesajlari-geri-getirme
telefondan-silinmis-mesajlari-geri-getirme

iOS İşletim Sistemlerinde Geri Yükleme

Telefonunuzda silinen mesajlar için iOS’ta iCloud ve ya iTunes üzerinden gelen yedekleme sayesinde geri getirilebilme özelliği sağlanmaktadır.

Bu özellik sırasıyla Dosya>Aygıtlar ve Yedekten Geri Al seçeneği takip ederek bu bölümden silinen mesajlarınızı geri yükleyebilirsiniz.

Android için Silinen Mesajları Geri Yükleme

Android işletim sistemine sahip olan cihazlarda kaybolan mesajlarınızı geri getirmek için belli başlı kurtarma programlarına sahip olmanız gerekmektedir. Sizler için en bilinen kurtarma programlarından biri olan “Android Data Recovery“ için kurtarma adımlarını sizler için araştırdık.

  1. Bilgisayarınıza programı yükleyiniz
  2. Telefonunuzun ayarları kısmından “telefon hakkında” bölümüne gidin. Gelen ekran üzerinden “derleme numarası” seçeneğine 7 kez dokunun. Daha sonra “Ayarlar” bölümüne geri gelerek “geliştirici seçenekleri” kısmına giderek “USB hata ayıklama” seçeneğini işaretleyin.
  3. Kurtarma programı açıkken telefonunuzu USB kablo yardımıyla bilgisayarınıza bağlayın.
  4. Programdan “Tarama-Scan” ekranına giderek silinen verileri yeninde taratın.
  5. Telefonunuzun mesaj bölümünü açın. Ekranına silenmiş olan mesajlarınız geri gelecektir. Mesajları işaretleyerek “Recover” e dokunun. Silinmiş olan mesajlarınız geri gelmiş olacaktır.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   iPhone Depolama Alanınızı Nasıl Boşaltabilirsiniz?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz