Telefon Üreticisinden Yeni Atılım

0
13
teknoloji-devinden-yeni-atilim

Teknolojinin dünya geneline yayılmasıyla birlikte araba üzerindeki etkisi her geçen gün artmaktadır. Özellikle de hem çevre dostu hem de fazla yakıt tüketimini ortadan kaldıran elektrikli araçlar günümüzde çokça yer almaya başladı.

Tesla ile birlikte hayatımıza giren elektrikli araçlar rehavet görmesiyle birlikte farklı markalarında radarına girdi. Farklı sektörde yer alan pek çok marka elektrikli araç skalasına girerek teknolojisi dünyasına ayak uydurmaya çalıştı.

Farklı sektörde bulunan markların tek tek elektrikli araç piyasasına girmiş olduğunu söylemiştik. Elektrikli araç piyasasına en çok yatırım yapan sektörün telefon üreticileri adı altında toplanan markalar olduğunu söyleyebiliriz.

2015 yılında Apple’ın elektrikli araç piyasasıyla ilgili yapmış olduğu yatırımlar ile telefon piyasasında rekabet artığını söyleyebiliriz. Telefon dünyasında Apple rakip olan firmalar hemen ardından elektrikli araç piyasasında da ABD devine rakip oldular. Apple’ın ardından Huawei ve Xiaomi de elektrikli araç üretimi yapan telefon markaları fuarına katılmış oldu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Skoda Octavia 2021 fiyatlarına üzücü zam!
teknoloji-devinden-yeni-atilim
teknoloji-devinden-yeni-atilim

Çin Devi Oppo Ben de Varım Dedi

Son zamanların en iyi çıkış yakalayan marklarından biri olan Oppo, elektrikli araç üretimi yapacağını açıkladı. Telefon dünyasında yaptığı yatırımlar ile birlikte sağladığı kazanç Çin merkezi telefon markasının büyümesine yol açmıştı. Apple, Huawei ve Xiaomi’nin elektrikli araç piyasasında yatırımlarını kazanca çevirdiğini gören Oppo da elektrikli araç üretmeye karar vermiş oldu.

Oppo, elektrikli otomobil üretimi konusunda nasıl bir yol izleyeceği konusunda bir detay vermezken; merak edilen soru işaretlerini önümüzdeki günlerde açıklayacağını belirtti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz