Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Nedir, Neleri Kapsar?

0
tamamlayıcı sağlık sigortası
tamamlayıcı sağlık sigortası

Sağlık sigortası, sağlık hizmetlerinin finansmanının en önemli kaynaklarından biridir. Son yıllarda sağlık teknolojisinin gelişmesiyle sağlık harcamaları artmış ve sigorta kapsamı, insanları yüksek sağlık harcamalarından korumak için daha önemli hale gelmiştir. İnsanları 2 şekilde finansal olarak korumaya yardımcı olur.  Birincisi yeni hizmetleri kapsamak ve ikincisi de temel programların kapsadığı sağlık hizmetlerinin muafiyetlerini azaltmak.

Hali hazırda Sosyal Güvenlik Kurumuna bağlı olarak çalışan biriyseniz, tamamlayıcı sağlık sigortası alarak anlaşmalı özel hastanelerde yüksek ücretler ödemenize gerek kalmadan muayene, tahlil ve tedavi gibi hizmetleri kolaylıkla alabilirsiniz.

Sağlık harcamaları beklenmedik anlarda ortaya çıkabilir. Öngörülebilir olmayan bu gibi durumlarda finansal açıdan zor duruma düşmek istemiyorsanız tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırmak yapmanız gereken en önemli şeydir.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortaları Neleri Kapsar?

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası | Ziraat Katılım

Tamamlayıcı sağlık sigortasının kapsamı, alacağınız pakete göre değişiklik gösterebilir. Bu sebeple sigorta yaptırırken iyi bir şekilde analiz etmeli ve buna göre tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırmanız gerekmektedir.

Ayakta Tedaviler

24 saatten kısa süren sağlık giderlerini karşılayan bu tamamlayıcı sağlık sigortası teminatı, tek başına alınamaz. Yani yatarak tedavi teminatı aldıysanız buna ek olarak prim öder ve ayakta tedavi teminatını sigorta kapsamına ekletebilirsiniz. Bu sayede özel hastanelerde yüksek ücretler ödemeyeceksiniz. Çoğu zaman cüzi miktarlarda olan bu ek teminat sayesinde ayakta tedavi hizmetlerinden kolaylıkla faydalanabileceksiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   sigara fiyatları 2023

Yatarak Tedaviler

En önemli tamamlayıcı sağlık sigortası teminatlarından biri olan yatarak tedavi hizmeti, hastaneye 24 saatten uzun süreli yatışlarda yanınıza olacak bir güvencedir. Bu teminat sayesinde, ameliyat ücretleri, diyaliz, kemoterapi, radyoterapi gibi sağlık giderlerini karşılayabilir ve normal koşullarda, özel hastanelerde yüksek ücretler ödemenize sebep olacak olan bu giderleri kolaylıkla karşılayabilirsiniz. Yatarak tedavi teminatına diş tedavileri, psikolojik tedaviler gibi ek teminatlar da ekletme şansınız vardır.

Doğum

Ek prim ödemeniz koşuluyla, ayakta tedavi ek teminatı ile birlikte poliçenize eklenebilecek olan doğum teminatı, normal doğum, sezaryen doğum ve gebelik rutin kontrolleri gibi hizmetleri kapsamaktadır.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Hangi Hastanelerde Geçerli?

Tamamlayıcı sağlık sigortası, sigorta şirketi ile anlaşmalı olan belirli özel hastanelerde ve SGK’da geçerlidir. Poliçeyi yaptırmadan önce hangi hastanelerle anlaşmalı olduğu ile ilgili bilgi alabilir ve planlarınızı bu doğrultuda yapabilirsiniz. Anlaşmalı olmayan özel hastanelerde yapacağınız masraflar sigorta şirketi tarafından karşılanmaz, bu sebeple bu detaylara dikkat etmekte fayda var.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Arşiv Ve Soyunma Dolap Satış Fiyatları

Devamlı olarak gittiğiniz ya da oturduğunuz, çalıştığınız yere yakın olan hastanelerle anlaşmalı olup olmadığını kontrol edebilir ve tamamlayıcı sağlık sigortanızı bu bilgiler ışığında edinebilirsiniz.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortasını Kimler Yaptırabilir?

Tamamlayıcı sağlık sigortası SGK’ya ek olarak yaptırılabilen bir sigorta olduğu için, bunun ön koşulu SGK’lı olmaktır. Elbette SGK durumunuzun aktif olması, değilse bile GSS priminizi dışarıdan ödüyor olmanız gerekmektedir. 0-18 yaş arası çocukların GSS primi devlet tarafından ödendiğinden dolayı, çocuklara da tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırılabilir.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Fiyatları Nedir?

Tamamlayıcı sağlık sigortası fiyatları, kapsamına ve bunun dışında pek çok faktöre göre değişiklik gösterebilir. Yaşadığınız şehre, çalıştığınız şirkete, poliçenize dahil etmek istediğiniz ek teminatlara göre de farklı fiyatlandırmaları olabilir. Sigorta şirketlerinin fiyat politikaları da farklı olduğu için aynı şartlarda farklı fiyatları bulma ihtimaliniz de vardır. Size en avantajlı tamamlayıcı sağlık sigortası tekliflerini sunan e-sigortam.com’dan sigorta teklifi alabilir ve tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırmak için ilk adımı atabilirsiniz.

Bir tamamlayıcı sağlık sigortası satın almak için sadece birkaç dakikanızı ayırarak online bir şekilde bu işlemi gerçekleştirebilir ve sağlığınızı güvence altına alabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz