Su Kaçağı Yüzünden Evinizi Kırdırmayın !

0
2638
cozum-tesisat
cozum-tesisat

Merhaba Teknoloji Haberleri tekno bilim adamı takipçileri. Su kaçakları hakkında olacak. Su kaçağı yüzünden evinizi kırdırmayın artık son teknoloji ekipmanları kullanarak noktasal su kaçağı bulma firmaları var. Çözüm Tesisat İstanbul genelinde su kaçağı tespit ve tamir işlerini garantili olarak yapmaktadır.

Binalarda yaşanılan su kaçağı problemi, beraberinde pek çok daireyi de etkileyebilmektedir. Özellikle su borularının geçtiği alanlarda herhangi bir ıslanma ya da fayansların derzlerinde renk değişimi olması, ya da ıslaklık hissedilmesi su kaçağının olabileceği anlamına gelmektedir.

Su sayacı kapalı olduğu halde, sayaç hala dönüyorsa ya da alt katın tavanında sararma ya da damlama varsa, bir yerlerde kaçak var demektir. Bu aşamada profesyonel bir yardım almak gerekir.

İlk etapta kolay bir işlem gibi görülen su kaçakları, uzun sürede yalnız su faturası arttırımı değil, bunun yanında boruların ve duvarların da zarar görmesine sebep olur. Teknolojinin gelişmesiyle birlikte su kaçağı bulma yöntemleri de gelişmekte ve değişmektedir.

su-kacagi
su-kacagi

İstanbul Su Kaçağı Bulma

Evde su kaçağı nasıl anlaşılır ? Günümüzde tahmin yürütülerek kırılan duvarlar yerini, kameralı yönteme bırakmıştır. Bu sayede zamandan ve paradan tasarruf edilmektedir. Kamera ile su kaçağı bulma yöntemi yaklaşık 1-2 saat sürmektedir. Ev, ofis, okul, avm gibi tüm yapılardaki su sızıntılarını bulan cihaz sayesinde kısa bir sürede tadilata ihtiyaç kalmadan kaçağın yeri tespit edilebilmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Şubat ayında otomobil satışları yüzde 24,2 arttı!

Akustik dinleme cihazı, termal kameralı görüntüleme cihazları ile su sızıntıları tespit edilebilmektedir. Bu cihazlar sayesinde daireye gelen tüm su boru hatları kontrol edilerek, problemin nerede olduğu kısa ve kolay bir şekilde tespit edilmektedir. Böylelikle tüm duvarları kırmak yerine, doğru yeri kırıp müdahale etmek zaman ve paradan tasarruf sağlar.

Termal kameralar sayesinde, sıcak su tesisatının geçtiği yer su kaçağı tespit edilir, sonra akustik dinleme cihazı ile tekrar gerekli kontroller yapılır. Bu şekilde su sızıntısının yeri noktasal olarak belirlenmiş olur. Bazı durumlarda ise nem ölçer kullanılır. Bu cihaz, neme karşı hassas olup, nemin fazla olduğu yeri tespit edip kaçağın bulunmasını sağlamaktadır. Bu cihaz, gerek duyulmadıkça fazla kullanılmaz.

Cihaz ile su kaçağı bulma yöntemi sayesinde, çevreye herhangi bir zarar vermeden tespit ve tamirat yapılabilmektedir. Akustik dinleme cihazı ile, temiz ve pis su tesisatındaki su problemleri kati ve güvenilir bir şekilde çözülmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Hosting Satın Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kesin bir şekilde tespit edilen problem sayesinde, fazladan kırım yapılmamakta, böylelikle çuvallar dolusu moloz, ardından da tekrar seramik, klozet, lavabo gibi yapım masrafları çıkmamaktadır.

Avrupa Yakası Şubeleri

Avcılar : Avcılar Mustafa Kemalpaşa Mahallesi Posta Kodu: 34320. TEL : 0212 674 69 83
Esenyurt : Atatürk Mahallesi , Cumhuriyet Caddesi Posta Kodu : 34680 TEL : 0212 417 21 87
Fatih : Ali kuşçu mah. At pazarı meydanı sok Posta Kodu : 34080 TEL : 0212 521 13 86
Gaziosmanpaşa : Karadeniz mah. Şenkal Sok. Posta Kodu : 34092 TEL : 0212 544 36 75

Anadolu Yakası

Ümraniye : İstiklal Mh.19 Mayıs Caddesi No:6, 34000 TEL : 0216 612 55 90

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz