SQUID , Huawei Akıllı Telefonlarının Haber Uygulaması Olacak

0
squid-haber-uygulamasi
squid-haber-uygulamasi

Merhaba Teknoloji Haberleri Tekno Bilim Adamı takipçileri , Bugün sizlere Huawei ile işbirliği yapan SQUID APP ‘ nin Huawei akıllı telefonlarında Haber uygulaması olduğundan bahsedeceğiz.

İsveç Stocholm Merkezli SQUID ,Sektörün Lider Medya ve Teknoloji Şirketi olarak bilinmektedir. SQUID firması akıllı telefonlar için hazırladığı haber uygulamarıyla ülkemizde dahil olmak üzere bir çok global ülkede ulusal ve yerel haber içerikleri sunmaktadır.

Sunduğu bu haberlerin kitlesel ağı Teknolojiden Bilime , Oyun dan Sağlığa ve daha birçok kategorilerde içerikler sunmaktadır.

Adından söz ettiren SQUID akıllı telefon kullanıcılarının kendi ilgi alanlarını içeren internet üzerinde bulunan video,haber ve içeriklere erişmelerini sağlayan Google News yani Google haberler Huawei’nin akıllı telefonlarında ne yazıkki yer almayacak.

Kısaca Google servis ağında bulunmuyor. Huawei EMUI10 arayüzüne sahip akıllı telefonlarında SQUID isimli Haber Uygulaması Kullanılacak. Peki Google Haberlerden eksik kalan Huawei için ne olacak ?

squid haber uygulaması
squid haber uygulaması

Biliyorsunuz ki kullandığımız akıllı telefonlarda ekranı sol tarafa kaydırdığımızda Google Asistan ile entegre olmuş bir sayfa açılırdı. Geçmiş zamanda yaptığınız video , arama ve ilgi alanlarınızla ilgili birçok şeyi buradan bakabiliyordunuz. Bu uygulamaya kısaca Google News adını veriyoruz.

İşte Google News Uygulaması da aynı Google Servisleri gibi Huawei cihazlarında desteklemiyor ne yazıkki , Önceki yıl hatırlarsınız ki ABD ile ÇİN arasında tırmanan ticari anlaşmazlıklardan kaynaklı olduğu için 2 firmanın arası açılmış durumdadır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Netflix Aboneliği Nasıl İptal Edilir?

Google Haberler uygulamasını desteklemiyor ama android kernel çekirdek işletim sistemini kullanmaya devam etmekte. Hatta bu ekonomik savaş döneminden piyasaya huawei mate 30 serisi telefonlarını sürdü ve bunlarda da Google uygulamaları bulunmuyor.

Google Asistan Uygulaması yerini Huawei telefonlarda Haberler ve İçerikler için SQUID APP uygulamasını Kullanacak.

SQUID Mobil akıllı telefon Uygulaması tüm Avrupa Ülkeleri için Huawei akıllı telefonlarının haber ve görsel içerik yayınlayışı olduğunu belirtmiştik. Huawei akıllı telefonlarınızda , huawei asistan ve huawei tarayıcıda yer alacak haberlerin içerik parteri olacak.

Ayrıca Huawei asistana yine ulaşabilirsiniz. Fakat Huawei tarayıcı ve Huawei Asistanda size gösterilen haberlerin tümü artık SQUID uygulaması tarafından bizlere sunulacak.

SQUID Mobil akıllı telefon Uygulaması tüm Avrupa Ülkeleri için Huawei akıllı telefonlarının haber ve görsel içerik yayınlayışı olduğunu belirtmiştik. Huawei akıllı telefonlarınızda , huawei asistan ve huawei tarayıcıda yer alacak haberlerin içerik parteri olacak.

Ayrıca Huawei asistana yine ulaşabilirsiniz. Fakat Huawei tarayıcı ve Huawei Asistanda size gösterilen haberlerin tümü artık SQUID uygulaması tarafından bizlere sunulacak. Az önce bahsettiğimiz gibi Bu hizmetlerin olması için yani Huawei asistan ve huawei tarayıcı; bu 2 uygulama huawei telefonlarda EMUI10 güncel  arayüzüyle birlikte geliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Yerli işletim sistemi Pardus'un 19.5 sürümü yayınlandı!
squid-huawei-haber-uygulamasi
squid-huawei-haber-uygulamasi

Sizlerde bu 2 özellik yok ise telefonlarınızdan güncellemeleri kontrol edebilirsiniz yada Huawei AppGallery üstünden Huawei Browser uygulamasını indirebilirsiniz. Huawei asistanda ise yeni piyasaya süreceği telefonlarda kullanıma sunacak. Sizler telefonlarınızdan buraya tıklayarak test edebilirsiniz.

SQUID APP adındaki bu uygulama Huawei telefon kullananlar için 29 Farklı dilde içerik haberleri sunuyor. SQUID app’nin desteklediği diller arasında şanslıyız ki Türkçe de bulunuyor.

Hatta şunu diyebiliriz ki squid kullanıcılarının belli bir kısmı Türkiye’de bulunuyor. Firmanın ve uygulama amacının ilgi çekici ve her daim güncel haberlere güvenilir kaynaklardan ulaşılmasını sağlamak.

squidapp-huawei news
squidapp-huawei news

Eğer Sizlerinde Huawei Akıllı Telefonum yok diye üzülüyorsanız sakin olun.

Çünkü SQUID mobil uygulamasını Toplamda 1 Milyon Android ve Apple kullanıcıları tarafından kullanılan SQUID’e Google Play Store ve App Store üzerinden de indirip kullanabilirsiniz.

Ayrıca uygulamanın web sitesine buraya tıklayarak gidebilir ve daha fazla bilgiye ulaşabilirsiniz.

Bu sayede aralarında bizimde ( teknobilimadami.com’un) olduğu güvenilir haber kaynaklarına ekleyebilirsiniz.

Türkiye’deki kullanıcıların Google play store’daki yorumlardan gördüğümüz kadarıyla Uygulama içindeki Reklamlar olarak göze çarpıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz