Spotify müzik uygulamasını YouTube’a rakip hale getirmeyi planlıyor olabilir

0
Spotify müzik uygulamasını YouTube'a rakip hale getirmeyi planlıyor olabilir
Spotify müzik uygulamasını YouTube'a rakip hale getirmeyi planlıyor olabilir

Haberde, halihazırda 100.000’den fazla videolu podcast’e sahip olan Spotify’ın ürün hakkında ortaklarla görüşmelere başladığı belirtildi.

Bloomberg News’in Cuma günü konuyla ilgili bilgi sahibi kişilere dayandırdığı haberine göre Spotify Technology, müzik akış platformunun TikTok ve Alphabet Inc’in YouTube’u ile rekabet etmesine yardımcı olabilecek tam uzunlukta müzik videolarını uygulamasına eklemeyi düşünüyor.

Spotify YouTube rakip hale getirmeyi planlıyor
Spotify YouTube rakip hale getirmeyi planlıyor

Reuters’in yorum talebine hemen yanıt vermeyen Spotify, halihazırda sanatçıların bir müzik parçası çalarken oynayan döngüsel GIF’ler yüklemesine izin veriyor. Raporda, halihazırda 100.000’den fazla videolu podcast’e sahip olan Spotify’ın ürün hakkında ortaklarla görüşmeye başladığı belirtildi. Spotify, YouTube ve TikTok’un kısa biçimli video platformlarından daha fazla Z kuşağı kitlesini çekmeyi hedefliyor. YouTube’un halihazırda YouTube Music adında, müzik videoları içeren bir müzik akışı hizmeti bulunuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Türkiye’nin İlk İnsansız Mini Tankı 2021’de Geliyor

Yeni gelişme, Spotify’ın Premium aboneliği için HiFi müzik kalitesini içeren yeni ve daha pahalı bir katman sunmayı düşündüğünün bildirilmesinden günler sonra geldi. 2021 yılında duyurulan Spotify HiFi, şirketin hiçbir zaman piyasaya sürülmeyen kayıpsız CD kalitesinde müzik hizmeti. Bunun nedeni Spotify’ın rakipleri Apple ve Amazon’un ek ücret almadan uygulamalarında uzamsal ses özelliğine sahip kayıpsız müzik akışı hizmetleri sunması olabilir. Müşterilerden ek özellikler için ücret almama kararı, başlangıçta HiFi hizmetleri için kullanıcılardan daha fazla ücret almayı planlayan Spotify’ın planlarını bir nevi raydan çıkardı.

HiFi katmanı ile ilişkili ek maliyetleri haklı çıkarmak için Spotify’ın daha fazla özellik sunmayı planladığı bildirildi. Bu özelliklerin neler olacağı belirsiz olsa da, tam uzunlukta videoların HiFi katmanının bir parçası olabileceğini varsaymak güvenli. Yine de bu konuda resmi bir açıklama yok. Bu ayın başlarında Spotify, yıllarca süren yoğun yatırımların ardından yeniden yapılanmaya giderken, ikinci işten çıkarma turunda podcast biriminden 200 kişiyi işten çıkaracağını söyledi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz