SpaceX – NASA Astronotları Dünyaya Döndü

0

Tüm dünyanın dört gözle izlediği SpaceX-Nasa projesi içerisinde merak uyandıracak gelişmeler yaşandı. SpaceX – Nasa Crew-1 ekibi astronotları yapmış olduğu işlemler sonrasında Dünya’ya geri döndü.

NASA bünyesinde yer alan astronotlar sayesinde uzay üssü tarafında yapılan çalışmalar izlenerek ve uygulanarak gelecek dünya içerisinde yapılacak olan çalışmaların basamakları atılmaktadır. Bu çalışmalar içerisinde başrol oynayan isimlerde dün yaptıkları son çalışma sonrası Dünya’ya döndü.

NASA ekibinin içerisinde yer alan Michael Hopkins, Victor Glover ve Shannon Walker ile Japon Uzay Ajansı (JAXA) astronotu Soichi Noguchi, Crew Dragon kapsülü ile dün öğleden önce yola çıkarak, serüvenlerini başlatmış oldular. 4 Astronot bütün geceyi kendileri için özel olarak hazırlanmış 4 metre genişliğinde yer alan ve tamamen otonom bir kapsül içerisinde geçirdiler.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Oyuncuların gözlediği Asus ROG Phone 3 çıkabilir!
astrontlar-dünyaya-döndü
spaceX-nasa- astrontları-dünyaya-döndü

Mürettebat Olarak Rekor Kırdılar

Uluslararası Uzay İstasyonunda 167 gün geçirerek, gelişmeleri yakından takip eden NASA ekibi bu süre sonunda “uzayda en uzun süre kalma” rekorunu da beraberinde getirmiş oldular.

NASA, Amerikan roket, uydu ve uzay mekiği üreticisi SpaceX’e ait Dragon uzay aracı ile Crew-1 adlı 4 kişilik ekibi 16 Kasım 2020 tarihinde Florida eyaletinde uzaya göndermişti.

O zamanlar yapılan açıklamalara göre bilimsel araştırma yapmak ve geliştirmiş oldukları süreçleri yerinde denemek için yaklaşık 6 ay uzay da kalınacağı açıklanmıştı. 6 ay gibi bir sürenin tamamı olmasa da 5 aylık bir süre boyunca uzayda kalan Crew-1 ekip hem yeni rekorun sahibi hem de yapılan araştırmalarda baş rol oynayarak Dünya genelindeki uzay merakına yapılan çalışmalarda açıklık getirdiler.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz