Sosyal medya platformlarına 10 milyon TL ceza!

0
21

Eğer hatırlarsanız daha önce yaptığımız bir haberde, eğer sosyal medya platformları ülkemizde bir temsilci bulundurmazsa ilk etapta 10 milyon TL ceza alacağını söylemiştik. Ayrıca temsilci bulundurmaları için belli bir süre verilmişti. Bugün sosyal medya platformlarının süresi doldu ve temsilci bulunduran sadece 1 platform var. Tekno bilim adamı ailesi olarak bu yazıda sizlere sosyal medya platformlarına kesilen 10 milyon TL ceza hakkında bilgi vereceğiz.

Süre doldu ve 10 milyon TL ceza geldi!

BTK tarafından sosyal medya platformlarına temsilci bulundurmaları için verilen süre dolu. Günde 1 milyondan fazla ziyaretçiye sahip olan sosyal medya platformlarının ülkemizde temsilci bulundurulması zorunlu hale getirildi. Ancak yalnızca VKontakte (VK) ülkemize temsilci atadı. Diğer platformlardan herhangi bir ses seda çıkmadı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Nokia 8.3 5G halefi, yeni bir Qualcomm yonga, 108MP kamera ile yakında geliyor

Platformlara verilen süre dolduğu için 10 milyon TL ceza kesilecek. Bu cezadan 30 gün sonra hala gereklilik yerine getirilmediyse, 30 milyon TL’lik bir ceza daha kesilecek. Eğer tüm bunlara rağmen hala gereklilikler karşılanmadıysa, Türkiye’den sosyal medya platformlarına reklam verilmesi yasaklanacak. Bu cezalardan 3 ay sonra tekrar bir kontrol gerçekleşecek. Ülkemizde temsilci bulundurmamaya kararlı olan platformlar BTK tarafından bant genişliği daraltma politikası uygulanacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz