Son Dakika! 2020 ALES Sınav Sonuçları Açıklandı Nasıl Sorgulanır?

1
59
Son-Dakika!-2020-ALES-Sınav-Sonuçları-Açıklandı-Nasıl-Sorgulanır?
Son-Dakika!-2020-ALES-Sınav-Sonuçları-Açıklandı-Nasıl-Sorgulanır?

Merhaba Teknoloji Haberleri – Teknoloji Rehberi ekibi. Bugün sizlere ALES sonuçlarının açıklandığı ve nasıl sorgulayabileceğiniz hakkında bilgi vermeye çalıştık. 

ÖSYM Başkanlığı tarafından açıklanan ALES sonuçlarının erken açıklandığı duyuruldu. ALES sonuçları açıklandı. ALES sınavı sonuçlarını nasıl sorgularız? 2020 ALES/1 sorgulama hakkında bilgi vermeye çalıştık. 

ÖSYM Başkanı Halis Aygün tarafından açıklanan duyuruda ALES sınav sonuçlarının erkene çekilip açıklandığı belirtildi. ÖSYM Başkanı Aygün “Değerli ALES Adaylarımız, lisansüstü başvurularınızı yapabilmeniz için sonuç açıklama tarihini öne alarak 7 Eylül olarak ilan etmiştik. Çalışmalarımızı hızlandırdık ve değerlendirme işlemlerini daha erken tamamladık ve bugün sonuçları sizlerle paylaşacağız. Hayırlı olsun.” açıklamalarına yer verdi. 

2020-ALES-Sonuçları-Açıklandı!
2020-ALES-Sonuçları-Açıklandı!

 

İlginizi Çekebilir: 2020-2021 Üniversiteler ne zaman açılıyor? YÖK FLAŞ AÇIKLAMA! 

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Dolar/euro düşüyor ama otomobiller neden ucuzlamıyor?

2020 ALES Sonuç Sorgulama

2020 ALES sonuçları açıklandı. ÖSYM tarafından yapılan açıklamada “16 Ağustos 2020 tarihinde uygulanmış olan 2020 ALES/1 ait değerlendirmeler işlemi tamamlanmıştır. Adayların 03 Eylül 2020 saat 10.00 itibarıyla https://sonuc.osym.gov.tr adresi üzerinden TC kimlik numarası ve belirledikleri ÖSYM şifreleri ile sisteme giriş yapıp öğrenebilirler ifadelerine yer verildi. 

2020 ALES/1 SINAV SONUÇLARINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ. 

1 YORUM

  1. Bu verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim ALES Sınavı için Sonuçları bekliyordum. Teknoloji Haberleri üzerin En güncel Teknoloji haberlerini servis eden ekipsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz