Samsung Yeni Giyilebilir Cihazlarını Tanıttı

0
Samsung Yeni Giyilebilir Cihazlarını Tanıttı
Samsung Yeni Giyilebilir Cihazlarını Tanıttı

Samsung ürün ailesini genişletmeye devam ediyor. Şirket bu kapsamda Barselona’da düzenlenen MWC 2024’te yeni ürünlerini tanıttı. Ancak Koreli teknoloji devinin yeni ürünleri alışık olduğumuz kategorilerden biraz sapıyor. Giyilebilir teknolojilere odaklanan Samsung, Mobil Dünya Kongresi’nde sağlık takibi için Galaxy Ring, Apple Vision Pro’ya rakip olarak XR adlı bir kulaklık ve yürüme zorluğu çekenlere yardımcı olmak için tasarlanan Botfit adlı giyilebilir bir robot tanıttı. İşte detaylar…

Samsung Galaxy Ring, XR Kulaklık ve Botfit Robot

Samsung kuşkusuz dünyanın en yenilikçi teknoloji üreticilerinden biri. Teknoloji devi sadece belirli bir alanda değil, akla gelebilecek her ürün kategorisinde rekabet ediyor. Ürün gamına son olarak giyilebilir teknoloji alanında bir dizi yenilikçi ürün ekledi. Bunlar arasında kuşkusuz en ilgi çekici olanı, yürüme güçlüğü çekenlere yardımcı olmak için tasarlanmış giyilebilir bir robot olan Botfit.

Samsung Botfit Yürüme Asistanı

Botfit, kullanıcının hareket kabiliyetini geliştirmeye yardımcı olan ve faaliyetlerini destekleyen bir robottur. Öncelikle nörolojik hastalıklar, kas-iskelet sistemi rahatsızlıkları veya yaşlanma gibi nedenlerle yürüme zorluğu yaşayan bireyler için tasarlanmıştır. Samsung, bu ve benzeri kategorilerdeki kişilerin daha rahat ve bağımsız bir yaşam sürmelerini sağlamayı amaçlıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Yeni zam ile 700 bin TL'yi buldu: Mercedes C200 fiyatına zam yapıldı!

Botfit’in ürün geliştirme aşaması tamamlanmış olup, bu yılın ikinci veya üçüncü çeyreğinde seri üretime geçmesi ve yılın son çeyreğinde veya 2025’in başlarında piyasaya sürülmesi beklenmektedir. Başlangıçta 100.000 adetten daha az üretim yapılması planlanmaktadır.

Galaxy Yüzük

Samsung’un diğer sürprizlerinden biri de merakla beklenen Galaxy Ring. Teknoloji devi sayesinde, birçoğumuz için aksesuar ya da sadakat sembolü olan yüzükler artık akıllı. Galaxy Ring’in temel amacı uyku ve sağlık verilerini takip etmek. Şirketin açıklamasına göre tek şarjla 9 güne kadar kullanım imkanı sunacak yüzük, IP68 sertifikasıyla suya ve toza karşı dayanıklı.

Elbette diğer giyilebilir akıllı cihazlar gibi en işlevsel yönlerinden biri de bildirimler. Galaxy Ring, gelen çağrıları, mesajları ve bildirimleri titreşimlerle size bildirecek. Herkesin her e-posta aldığında parmağında bir titreşim isteyip istemediği belirsiz olsa da, bazıları için önemli olduğundan eminiz. Ayrıca, müzik kontrolü, sunum kontrolü ve sesli asistanlarla etkileşim gibi işlevlere sahip olacak. Galaxy Ring’in fiyatı henüz resmi olarak açıklanmadı, ancak sonbaharda piyasaya sürülmesi bekleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Hareket Kontrol Sistemleri Nedir

Samsung Galaxy XR

Apple kısa bir süre önce piyasaya sürdüğü Vision Pro ile dünya çapında önemli bir etki yarattı. Amerika Birleşik Devletleri de dahil olmak üzere birçok ülkede insanlar bu Karma Gerçeklik başlığı ile her yerde görülebiliyor. Elbette Samsung da buna yanıt vermekte gecikmedi ve MWC 2024’te XR adlı bir kulaklık sergiledi.

Ürün Samsung, Google ve Qualcomm işbirliğiyle geliştirildi. Tüm detayları bilmesek de, mikro OLED ekranla geleceğini ve 8 kameraya ek olarak bir ToF sensörüne sahip olacağını söyleyebiliriz. Vision Pro gibi, göz hareketleri, sesli komutlar veya el hareketleri ile kontrol edilebilecek. Henüz resmi bir fiyat bilgisi mevcut değil, ancak yıl sonuna doğru tanıtılması ve 2025 yılında piyasaya sürülmesi bekleniyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz