Samsung kendi jeneratif yapay zeka modeli “Samsung Gauss “u tanıttı

0
Samsung kendi jeneratif yapay zeka modeli
Samsung kendi jeneratif yapay zeka modeli "Samsung Gauss "u tanıttı

Güney Kore’nin önde gelen teknoloji şirketlerinden Samsung, Samsung Gauss adını verdiği ilk jeneratif yapay zeka modelini tanıttı. Model adını, yapay zeka ve makine öğrenimi teknolojilerinin temeli olarak kabul edilen Normal Dağılım Teorisini (Gauss) geliştiren ünlü matematikçi Carl Friedrich Gauss’tan alıyor.

Şirket, Samsung AI Forumu sırasında yaptığı açıklamada, bu ismin “Samsung’un modeller için nihai vizyonunu yansıttığını ve bu vizyonun, her yerdeki tüketicilerin yaşamlarını iyileştirmek için yapay zekanın gücünden yararlanmak amacıyla dünyadaki tüm fenomenlerden ve bilgilerden yararlanmak olduğunu” söyledi.

Samsung yapay zeka modeli Samsung Gauss tanıttı
Samsung yapay zeka modeli Samsung Gauss tanıttı

Samsung Gauss, Şirketin Kendi Geliştirdiği ilk Jeneratif Yapay Zeka Modelidir

Şu anda şirket içinde çalışan verimliliğini artırmak için kullanılan Samsung Gauss, yakında çeşitli ürün uygulamalarına genişletilecek. Model üç ana bileşenden oluşmaktadır: Samsung Gauss Dili, Samsung Gauss Kodu ve Samsung Gauss Görüntüsü.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   iPhone 7 ne zaman çıktı? iPhone 7 çıkış tarihi

Samsung Gauss Language, e-posta yazma, belge özetleme ve çeviri gibi görevlere yardımcı olarak iş verimliliğini artırmak için tasarlanmış üretken bir dil modelidir. Ayrıca ürünlere uygulandığında daha akıllı cihaz kontrolü sağlayarak tüketici deneyimini geliştirebilir. Samsung Gauss Code, şirket içi yazılım geliştirmeyi kolaylaştıran bir kodlama asistanıdır. Kodlama sürecini kolaylaştırır ve kod açıklaması ve test senaryosu oluşturma gibi etkileşimli özellikler sağlar. Samsung Gauss Image, stil değişikliklerine, eklemelere ve düşük çözünürlükten yüksek çözünürlüğe görüntü dönüşümlerine izin vererek görüntü oluşturma ve düzenleme yeteneğine sahiptir.

Tüketici gizliliğini korumak için bu modeller cihaz üzerinde uygulanabilir. Ayrıca Samsung’un Yapay Zeka Kırmızı Ekibi, veri toplama, yapay zeka modeli geliştirme, hizmet dağıtımı ve üretilen sonuçlar sırasında ortaya çıkabilecek güvenlik ve gizlilik endişelerini kapsamlı bir şekilde inceliyor. Samsung’un üretken yapay zekâya girmesi, tüketici deneyimlerini geliştirmek ve yaşamlarını iyileştirmek için yapay zekâdan yararlanma vizyonuna doğru önemli bir adımdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz