PS5 Oyun Kolu DualSense’te Şarj Hatası Çıktı !

0
40

Merhaba Teknoloji Haberleri Tekno Bilim ailesi , bugün sizlere PS5 Oyun Kolu DualSense’te yaşanan şarj hatası hakkında bilgiler vereceğiz.

Sony’nin en yeni nesil oyun konsolu olan PlayStation 5, geçtiğimiz perşembe akşamı itibarıyla ilk olarak ABD’de satışa sunulmuştu. Konsol, önümüzdeki perşembe gününden itibaren de Türkiye dahil dünyanın tamamında satışta olacak.

PS5 Dualsense Pil Ömrü =% 56 İyileştirildi mi? | PlayStation 5 Lansmanda 500 Dolara Mal Olacak mı? adında bir lansman videosu yayınlamıştı işte o videodan kesitler

Bilindiği üzere Sony’nin PlayStation 5 için yeniden tasarlamış olduğu yeni nesil oyun kolu DualSense, şarj edilebilir bataryaya sahip olan kablosuz oyun kontrolcüsü. PlayStation 4’ten sonra değişen adıyla da kontrolcü, kullanıcılara keyifli dakikalar geçirmesi için DualSense ismiyle daha fazla hassasiyet sunacağının sinyallerini veriyor. Sony, DualSense ile ise oyun severlere daha fazla hassasiyet sunacağa benziyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   RTX Özellikli Cyberpunk 2077 için Sistem Gereksinimleri

Piyasaya çıkması çok yakın zaman olsa da bazı oyuncuların PlayStation 5’te indirme sorunları ve uyku moduna geçme sorunları yaşadığı biliniyor. Geçtiğimiz hafta boyunca Twitter ve Reddit gibi sosyal medya platformlarında kullanıcılar yeni ve farklı bir sorun yaşıyorlar; DualSense şarj problemi !

Normalde birçok oyuncu, PS5 oynamayı bıraktığı zaman konsolu kalıcı ya da zaman ayarlı bir şekilde uyku moduna alırlar ve bu sırada oyun konsolunu şarj olması için konsola bağlarlar. Fakat bazı PlayStation 5 kullanıcılarının açıklamalarına göre DualSense, PS5 uyku modundayken konsola bağlandığında bir dakika boyunca şarj oluyor ve sonra otomatik olarak şarj işlemi sonlanıyor.

Şarj işleminin sona erme nedeni Sony tarafından koyulan bilinçli bir sınır mı yoksa PS5 ’teki bir hatadan mı kaynaklandığı bilinmiyor. Bir Reddit kullanıcısı, şarj kablosunu PS5 ’in önündeki USB girişi yerine arkasındaki girişe taktığında sorunun giderildiğini belirtese de hatayı yaşayan bazı kullanıcılar arkadaki USB girişlerinin de bir çözüm getirmediğini ifade ediyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz