Periscope tarihe karışıyor: Twitter’dan resmi açıklama!

0
11

Ülkemizde oldukça kullanılan sosyal medya uygulaması Twitter, geliştirdiği görüntülü canlı yayın uygulaması olan Periscope’un fişini çekmeye karar verdiğini açıkladı. Mart 2021’e kadar faaliyetlerini sürdürecek olan uygulama, sonrasında Twitter Live adıyla birlikte normal Twitter uygulamasından hizmet vermeye devam edecek. Tekno bilim adamı ailesi olarak bu yazıda sizlere Twitter’ın, Periscope uygulamasının fişini çekeceği ile ilgili yaptığı açıklama hakkında bilgi vereceğiz.

Periscope artık tarih oluyor

Twitter, yaptığı açıklama ile birlikte “Gerçek şu ki Periscope uygulaması bir süredir bakım modu durumundaydı. Üstelik geçtiğimiz birkaç yılda, kullanımın azaldığını gördük ve uygulamanın maliyetinin zamanla artmaya devam edeceğini de biliyoruz” ifadelerine yer verdi. 2021 yılının Mart ayına kadar hizmet vermeyi sürdürecek olan uygulama, yeni hesap kayıtlarını artık kapattı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   PUBG Mobile UC Hilesi 2021

Ayrıca Periscope kullanıcıları, uygulamanın kapatılma tarihinden önce video ve verilerini bir arşiv halinde indirebilme şansına erişebilecekler. Ayrıca Scope websitesi de tam olarak kapatılmayıp, arşiv formatında hizmete devam edecek.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz