Nüfus Cüzdanı Randevu İptal Etme

0
nüfus cüzdanı randevu iptali
nüfus cüzdanı randevu iptal etme

Nüfus Cüzdanı Randevu İptal Etme işlemleri NVİ sistemi üzerinden yapabilirsiniz. Bu sayede kayıt oluşturduğunuzda randevuya gidemediğiniz zaman ortaya çıkan bir sonraki kaydı oluşturamama engelinden de aşmış olursunuz. Nihayetinde Nüfus Müdürlüğü randevusu iptali ile kurumlarda yoğunluk azalmaktadır ve sizlerin gün – saatinize bir başka kişi eklenerek iş yoğunluğu ciddi anlamda aşılmaktadır. Bu sayede işleyiş yoluna devam ederken fazladan emek gücü ve zaman harcanmıyor.

Kimlik Randevu Nasıl İptal Edilir?

Yeni kimlik kartlarının çıkması ile Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü‘ne bağlı yerlerde gerçekleştirilir. Bu nedenle pek çok çeşitli hizmetin verilmesi ile gün içerisinde belki binlerce kişi girip çıkarak işlerini halletmektedir. Kimlik randevuları da en çok alınan hizmetlerden bir tanesidir. Kişiler kimliklerini değiştirmek istediklerinde online sistem üzerinden randevu alarak devam edebilmektedir. Fakat aldığınız tarihlerde işlerinin çıkması nedeniyle bazen randevuya gidememektedir. Bu noktada kimlik randevusu nasıl iptal edilir yapıldığı merak edilmektedir. Bu sorunun birden fazla cevabı vardır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Mac'inizde Etkinleştirme Kilidi Nasıl Kurulur?

Nüfus Cüzdanı Randevu İptal Etme

Nüfus Müdürlüğü Randevusunu İptal Etmek

İlk iptal edebilmek için Alo 199’u arayabilirsiniz. Çağrı merkezine bağlandığınız müşteri temsilcisiyle konuştuğunuz zaman randevunuzla ilgili detayları ve bilgileri verdiğinizde ekranda tüm verileri görebilirsiniz. Burada iptal isteğinizi bildirerek kısa bir süre içerisinde sizin isminiz sistemden kaldıracaktır.

Nüfus Müdürlüğü randevu iptal etmek için diğer bir seçenek sorgulama yaparak web siteden işlemleri sağlamaktır. https://randevu.nvi.gov.tr/appointment/index linkinden oluşturduğunuz randevunun ve bilgilerinizin kutucuklara girmeniz gerekir. Doğru bir şekilde tamamladıktan sonra gideceğiniz kurumla, tarih ile alakalı bilgiler listelenecektir. Ekranda komutları kullanarak randevunuzu iptal edebilirsiniz.

Kimlik Randevusu İptal Edilmezse Ne Olur?

Ülke genelinde devlet dairesinde yoğun bir giriş çıkış olmaktadır. Bu nedenle randevulara gidilmediği zaman işler asla ilerlemez. Bu durumun önüne geçilmesi için geliştiriciler kimlik randevusu iptal edilmezse veya zamanında gidilmezse 24 saat içerisinde yeni bir kayıt oluşturmayı engellemek için bir algoritma geliştirmiştir. Randevuya gitmezseniz ne olur sorusunun cevabı olarak farklı hizmetlerden yararlanmaya çalışsanız bile 1 gün içerisinde destek alamazsınız. Bu nedenle randevuya gitmenize ciddi bir sorun yoksa en kısa süre içerisinde sisteme girerek adınızı sildirmeniz gerekir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz