Nissan, Nismo ile geliştirilmiş en yeni elektrikli aracını tanıttı

0
Nissan, Nismo ile geliştirilmiş en yeni elektrikli aracını tanıttı
Nissan, Nismo ile geliştirilmiş en yeni elektrikli aracını tanıttı

Nissan en yeni Nismo elektrikli aracını tanıttı. Ariya Nismo, Ariya e-4orce’u temel alıyor ve iki donanım seçeneğiyle satışa sunulması planlanıyor. B6 66kWh bataryaya sahipken, B9 91kWh versiyona sahip. Nismo Nissan’ın performans bölümü olduğundan, EV’nin diğer Ariya’lardan biraz daha fazla güç sunması şaşırtıcı değil. B6 modeli 362 hp ve 413 lb-ft güce sahipken, B9 429 hp ve 443 lb-ft güce sahip olacak, ancak Road and Track bu rakamların elektrikli SUV yola çıkmadan önce değişebileceğine dikkat çekiyor.

Nissan Nismo Özellikler
Nissan Nismo Özellikler

Nissan Nismo Özellikler

Nismo ekibinin hızlanmayı ayarladığı ve tepkiyi en üst düzeye çıkarmayı amaçlayan özel bir sürüş modu eklediği söyleniyor. Nissan, e-4orce’un dört tekerlekten kontrol teknolojisi ve 20 inçlik sert alüminyum jantlara monte edilmiş lastiklerle birlikte bu ayarlamanın “üstün denge ve dönüş kabiliyetinin yanı sıra yüksek hızlarda daha iyi çizgi takibi ve gelişmiş viraj alma kabiliyeti” sunmaya yardımcı olacağını iddia ediyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Android TV Nasıl Kurulur?

Nissan, Nismo’nun ayrıca Ariya Nismo’ya ek “heyecan” için isteğe bağlı Formula E benzeri bir ses eklediğini söyledi. Otomobil üreticisi, kabinin özel olarak tasarlanmış Nismo koltukları ve döşemeleri ile birinci sınıf bir his verdiğini de sözlerine ekledi.

Bu, Nismo ekibinin üzerinde çalıştığı ilk Nissan EV değil. Leaf Nismo RC konseptini 2011 New York Auto Show’da görücüye çıkarmıştı. İkinci nesil bir model 2018 yılında Japonya’da üretime girdi. Nissan, Nismo’nun yeni amiral gemisi EV’sinin fiyatını ve piyasaya sürülme zamanını henüz açıklamadı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz