Nike ve Amazon’un Peloton’u satın almayı düşündüğü bildiriliyor

0
peloton satın almak
nike ve amazon peloton satın alıyor

The Financial Times ve The Wall Street Journal’ın raporlarına göre Amazon ve Nike, evde egzersiz yapan şirket Peleton’u satın almaya hazırlanıyor. Peleton, bir zamanlar insanların karantina sırasında formlarını korumanın yollarını aradıkları COVID pandemisinin ilk dönemlerinde evde egzersiz pazarında büyük bir isimdi. Peleton, Ocak 2021’de 50 milyar dolarlık en yüksek piyasa değerine ulaştı. Ancak bugün itibariyle şirketin toplam piyasa değeri sadece 8 milyar dolar.

Peleton’ın itibarı geçtiğimiz haftalarda düşüş yaşadı. Ocak ayında, Peleton’un düşük talep ve uzaydaki sert rekabet nedeniyle Bisiklet ve Sırt üretimini durdurduğunu iddia eden bir rapor çıktı. Daha sonra CEO John Foley, şirketin “sürdürülebilir büyüme için üretim seviyelerini sıfırladığını” itiraf etti. Ayrıca, bir rapor şirketin çalışanlarına ödeme yapmadığını iddia etti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Uzmanlara Göre Koronavirüsünün Ölümcül Oranın Azaldığı İddia Ediliyor!

Nike

Nike veya Amazon ile görüşmelerin ne kadar ileri düzeyde olduğu net değil, ancak Peleton’u satın alarak her iki şirketin de sağlayacağı faydaları açıkça görebiliyoruz. Örneğin, Peleton tedarik zinciriyle ilgili sorunlar yaşıyor. Amazon devreye girip bunu düzeltebilir. Ayrıca şirketin sağlık ve fitness endüstrisine yatırım yapma geçmişi var ve Amazon markalı koşu bantları fitness portföyünün bir parçası olabilir. Şirket, gelecekteki projeleri için faydalı olabilecek kullanıcıların sağlık verilerine erişim kazanacaktı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz