Netflix insanları şifreleri paylaşma konusunda uyarıyor

0

Merhaba tekno bilim adamı takipçileri; Netflix şifre paylaşımını engelleme konusunda ciddileşiyor olabilir.

Geçen hafta yayın devi, bazı kullanıcılara “Bu hesabın sahibiyle yaşamıyorsanız, izlemeye devam etmek için kendi hesabınıza ihtiyacınız var” diyen bir uyarı görüntüleyen yeni bir test başlattı. Başına hizmet Netflix’in açısından, akış hizmet için bir müşterinin hesabı evinizdeki ötesinde bireyler ile paylaşılabilir olmayabilir.

Netflix testinde, komut istemi kullanıcılara üç seçenek sunar: Hesabı doğrulamak için bir e-posta veya metin doğrulama kodu alabilirler veya “Daha Sonra Doğrula” yazan bir düğmeyi tıklayabilirler. Mesaj ayrıca kullanıcıların yeni bir hesaba kaydolmasına da olanak tanır.

Bir Netflix temsilcisi, şirketin özelliğin sınırlı bir testini başlattığını doğruladı. Temsilci, Variety’ye yaptığı açıklamada, “Bu test, Netflix hesaplarını kullanan kişilerin bunu yapmaya yetkili olmasını sağlamaya yardımcı olmak için tasarlanmıştır” dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Bu Samsung Galaxy Akıllı Telefonlar Android 15 Tabanlı One UI 7 Güncellemesini Alacak
Netflix
Netflix

Test birden fazla ülkede ve yalnızca TV cihazlarında yürütülüyor. İstemlerin rastgele olup olmadığı veya belirli bir hesaptaki belirli bir etkinlikle tetiklenip tetiklenmediği açık değildir. Hedeflerden biri, Netflix oturum açma bilgilerini çalmış olabilecek yetkisiz kullanıcıları engellemek için bir güvenlik mekanizması oluşturmaktır.

Anketlere göre, bir akış hizmeti hesabına sahip olanların% 51’i başkalarının kullanmasına izin verdiğini kabul etti. Netflix en popüler paylaşılan hizmettir: Araştırmaya göre, hizmeti kullananların% 72’si birisinin hesabını kullanmasına izin verdiklerini söylüyor.

Parola paylaşımının Netflix için büyük bir sorun olmamasının bir nedeni, hizmetin zaten kontrol altında tutmak için korkuluklara sahip olmasıdır. Örneğin Standart hesap başına yalnızca iki eşzamanlı HD akışına izin verir, bu da birden fazla kişi arasında paylaşım için pratik olmamaktadır. Aylık 17,99 ABD doları Premium katmanı, hesap başına dört adede kadar akışa izin verir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz