Netflix 200 milyon aboneyi geçti! Detaylar haberimizde

0
16

Merhaba değerli Tekno bilim adamı takipçileri,

Koronavirüs sebebiyle herkes eve kapandı ve vakit geçirmek için izleyecek bir şeyler aradı. Elbette ki bu durum Netflix gibi online film/dizi platformlarının işine yaradı. Bütün platformların arasından Netflix, 200 milyon aboneyi geçerek sıyrılmayı başardı.

Netflix’in abone sayısı kaç?

Ülkemizde oldukça popüler olan ve milyonlarca Türk aboneye ev sahipliği yapan online platform Netflix, bugün itibariyle 203 milyon abonenin üzerine çıktı. İçeriklerinin kalitesiyle bilinen platforma, 2020’de toplam 37 milyon yeni abone katıldı. Zaten ülkemizde ofis açmasıyla beraber de firmanın bizlere verdiği değer kanıtlanmıştı. Bu sebeple ülkemizde en çok tercih edilen platformlardan biri olması pek şaşırtıcı değil doğrusu.

Ayrıca Netflix İstanbul Ofisi açılırken Netflix’in kurucusu ve CEO’su Reed Hastings şu ifadelere yer vermişti:

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Ehliyet ile kimlik birleşecek; Tarih açıklandı!

“Türkiye, zengin kültürü ve köklü hikaye anlatma geleneği ile bizim için çok değerli bir ülke. Bu nedenle muhteşem bir şehir olan İstanbul’da ofis açacak olmak bizi gururlandırıyor. Türkiye’ye yönelik bağlılığımızı net bir şekilde ortaya koyan bu karar, dünyanın dört bir yanında keyifle izlenecek daha fazla Türk yapımı üretmemize katkı sağlayacak. Türkiye’deki 3 milyonu aşkın üyemize ve tüm paydaşlarımıza destekleri için teşekkür ederiz.”

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz