NASA’dan Büyük Felaketin Haberi Geldi!

0
359
NASA'dan Büyük Felaket

Merhaba Teknoloji Haberleri – Teknoloji Rehberi ailesi, bugün NASA’dan büyük felaketin haberi geldi. Gelen bilgiler gerçekten içler acısı bir durumda olduğumuzu gösteriyor.

NASA uydularından gelen görüntüler küresel ısınmanın korkunç yüzünü bir kez daha gösterdi. Görüntülerin incelenmesi sonucu buzul göletlerinin yüzde 53 kadar genişlediği tespit edildi. Bu da felaketin daha fazla yaklaştığını gözler önüne seriyor.

Bilim insanları buzullarla ilgili araştırmalarını sürdürüyor. Yeni gelen haberle birlikte buzul göllerinin 1990 ve 2018 yılları arasında incelendiği ve sonucun tam bir felaket olduğu ortaya çıktı. Buzul göletlerinin büyümesi o kadar arttı ki bu oran yüzde 51’lere ulaştı.

Araştırma sonuçları Natura Climate Change dergisinde yayımlandı ve küresel ısınma sonucu erimenin boyutu ortaya çıktı. Buzul erimesiyle her geçen gün su miktarı daha fazla artıyor. Dünya tehlike altında!

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Dolar neden yükseliyor ?
Buzul-golleri
Buzul Golleri

Buzul Gölleri Arttı!

ABD Havacılık ve Uzay Ajansı olan NASA uydudan çekilen 254 bin 795 fotoğrafı incelemeye aldı. Geçen 28 yılda buzul göllerinin yüzde 53 oranında arttığı ve alan kaplama açısından ise yüzde 51 arttığı tespit edildi.

NASA araştırmacıları buzul göllerindeki suların hacminin yüzde 48 arttığını ve 156 bin 500 kilometreküpe ulaştığını tespit etti. Bu durumda deniz sularının binde 43’ü kadar bir su hacmi olduğunu gösteriyor.

Eriyen sularla artan su seviyesi insan yaşamını büyük oranda etkileyecek.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz