Metin editörü Simplenote incelemesi

0
17

Bu yazıda Teknoloji Rehberi – Teknoloji Haberleri ailesinden biri olarak Simplenote programını inceleyeceğim. İçerik üreticisi olduğum için son zamanlarda basit bir metin editörü arıyordum. Metinlerimi Microsoft Word veya Google Documents üzerinden de yazabilirdim ancak detaylarla beni pek rahatsız etmeyen ve yazdığım metinlere daha çok odaklanabileceğim bir editör arıyordum. İnternet siteleri için ürettiğim içerikleri zaten halihazırda sitelerin kendi editörlerinde detaylıca düzenleyebiliyordum.

Bu arayışımın ardından karşıma Simplenote adında bir program çıktı. Bu uygulama adından da anlaşılacağı üzere gayet basit bir not alma uygulaması. Not almak için tasarlanan bu uygulamayı metin editörü olarak kullanmak biraz garip bir tercih gibi gelebilir. Ancak basitlik ve sadelikten yana olduğum için bu not programını kullanmaya başladım. Bu uygulama yardımıyla metnimi yazıp, internet sitelerinin kendi detaylı editörlerinde düzenliyordum.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Google Meet Premium Toplantıları Artık Ücretsiz Oldu

içindekiler

Programın Arayüzü

Simplenote

Bir not alma programı olduğu için, aşırı derecede basit bir arayüzü var. Sol tarafta yazdığınız notları görebilirken, sağ tarafta da yazılarınızı yazıyorsunuz. Yeni bir not eklemek için “new note” butonuna basmanız yeterli oluyor.

İlginizi Çekebilir: e-Devlet şifresi Nasıl Alınır? 2020

Programın Kullanışlılığı

Simplenote

WordPress sisteminin kurucusu olan Automattic’in tasarlamış olduğu bu program gayet basit bir şekilde kullanılabiliyor. Kelime sınırı olmadığı için istediğiniz kadar yazı yazabiliyorsunuz. Ayrıca notlarınızı program üzerinden paylaşabiliyorsunuz ve “history” butonu yardımıyla da istediğiniz kadar geriye gidebiliyorsunuz.

Eğer basit bir metin editörü ve not alma uygulaması arıyorsanız Simplenote tam size göre.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz