Meteospasmyl Ne İşe Yarar ?

0
Meteospasmyl Ne İşe Yarar ?
Meteospasmyl Ne İşe Yarar ?

Meteospasmyl Ne İşe Yarar ? – Meteospasmyl viskoz, beyazımsı bir süspansiyon içeren yumuşak oval kapsüldür. Her kapsül aktif bileşen olarak meteospasmyl 300 mg simetikon ve 60 mg alverin sitrat içermektedir. İçeriğinde 40 kapsül içeren ambalajlarda satışa sunulmaktadır.

Meteospasmyl Ne İşe Yarar ?

Antispazmodikleri ve benzeri ilaçlarla Papaverin ve motiliteyi değiştiren bir ilaç grubudur. Fonksiyonel olarak bağırsak hastalıklarında şişkinlik ve gaz ile semptomatik tedavisinde kullanılmaktadır. Meteospasmyl ne ilacı? sorusunun kısa cevabı ise, bağırsak hareketlerini değiştiren ve düzenleyen ilaç diyebiliriz. Bu sebeple, birden fazla sindirim ve mide problemi olanlar kullanılabilir. İlacın kullanımı için reçete ve doktor tavsiyesi gereklidir. Doktorunuzun kontrolü dışında kullanmamanız gerekir.

Şişkinlik ve gaza ek olarak, bu kapsüller kabızlık, mide krampları ve ishal gibi sorunlarda da işe yaramaktadır. İlacın dozu ve günde kaç kez alınacağını sağlık sorununuzun ciddiyetine göre doktorunuz tarafından belirlenmesi gerekir. İlacı kullandıktan sonra sorunlar düzelse bile hastalar doktoruna danışarak ilacı bırakmamalıdır. Tam tedavi için, doktorun söylediklerinden farklı, aşırı doz kullanımı veya düşük doz kullanmaktan kaçınmalısınız.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Dosyalar ücretsiz şekilde nasıl PDF formatına dönüştürülür?

Meteospasmyl Ne İşe Yarar

Meteospasmyl Nasıl Kullanılır?

Meteospasmyl Ne İşe Yarar ? Meteospasmyl ilacının yardımcı maddeleri gliserin ve jelatindir. Bu ilacın genel yapısı, yumuşaklığını sağlamaktadır. Dışarıdayken bu beyaz renkli yumuşak kapsülleri su ile yutabilirsiniz. Doğru kullanım ve doz uygulama sıklığı için aşağıdaki talimatlar uygulayın;

Meteospasmyl endikasyonları, günde 2 ile 3 kez alınmalıdır.

Uygulama Yöntemi ve Yolu

İlaç ağız yoluyla alınmaktadır. Yemeklerden önce yeteri kadar sıvı almanız önerilir.

Çocuklarda Kullanım

Çocuklar için uygun değildir. Sadece yetişkinler kullanmalıdır.

Yaşlılarda Kullanımı

Meteospasmyl yaşlılarda işe yaramadığı için dikkatlice kullanılmalıdır.

Özel Kullanım Durumları

Özel bir kullanımı yoktur. Meteospasmyl’in etkisinin çok zayıf ve güçlü olduğuna dair bir izleniminiz varsa eczacınızla ve doktorunuzla konuşun.

Kullanmanız Gerekenden Daha Fazla Meteospasmyl Kullanıyorsanız

Meteospasmyl’i gereğinden fazla kullandıysanız, eczacınızla ve doktorunuzla mutlaka konuşun.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   En İyi İnstagram Hikaye Oluşturma Uygulamaları 2020

Meteospasmyl Kullanmayı Unuttuysanız

Unuttuğunuz dozu telafi etmek için çift doz kullanmanız gerekir.

Meteospasmyl kullananlar mutlaka ilaçla birlikte verilen prospektüs ve paketin üzerinde yazılı kullanım talimatlarını mutlaka kontrol etmelidir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz